Už v roce 2010 představila automobilka Lamborghini na autosalonu v Paříži svůj projekt s názvem Lamborghini Sesto Elemento. Po celé dva roky se čekalo, jak s tímto supersportem automobilka naloží, ale bohužel se nic nedělo. Místo něj světlo světa spatřil luxusní Aventador. Ale teď, dva roky po prvním představení, se Lamborghini rozhodlo, že model Sesto Elemento světlo světa spatří. Sice ve velice omezené sérii, ale spatří.

Celé dva roky trval výzkum a vývoj nových materiálů a automobilka se zapřisáhla, že tento pouhých 999 kg vážící supersport v počtu 20 kusů svým zákazníkům nabídne. Výroba už dokonce odstarovala! Lamborghini Sesto Elemento se bude vyrábět ve zbrusu novém oddělení, které se bude věnovat pouze tomuto modelu. Umístěno bude v centrále automobilky v Sant Agatě v takzvaném Pre-Series Center. Celá výroba obsahuje pět různých stanovišť a jedno z těch nejzajímavějších je vidět i na fotografiích. Místnost, kde se kontroluje bezchybné lakování je vybavena 24 super výkonnými zářivkami. To aby jakákoliv chyba v laku byla okamžitě odhalena.

Jak už jsme si řekli, Sesto Elemento bude vážit pohých 999 kg. Toho je docíleno hlavně díky použití moderních a velmi lehkých materiálů. Celá karoserie je vyrobena z uhlíkových vláken, většina interiéru taktéž. V autě  je použit motor z modelu Gallardo LP570-4 Superleggera – to znamená 570 koní v 8 tisících otáčkách za minutu. I díky nízké hmotnosti (Gallardo má cca 1,34 t) zvládne sprint z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy (Gallardo 3,4 sekundy) a maximální rychlost je neskutečných 320 km/h.

I když se cena v přepočtu 37 500 00 Kč zdá opravdu vysoká, tak pokud přihlédneme k výkonnu, schopnostem a jedinečnosti dané počtem vyrobených kusů, není ve finále tak překvapivá a určitě se vám vrátí… Lamborghini Sesto Elemento bude prostě sběratelský kousek. 🙂

-AR-

Comments are closed.