Lamborghini se se svým nejprodávanějším modelem vydalo na nejvýše položenou silnici světa

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Lamborghini - 21. 10. 2021 0

Rekordy na Nürburgringu, co nejdelší dojezdy na jedno nabití či maximální objemy zavazadlových prostorů. Automobilky se snaží zapsat do povědomí zákazníků opravdu různými způsoby, ovšem Lamborghini si vybralo jeden opravdu hodně originální. Se svým nejprodávanějším modelem, kterým není nic jiného než SUV Urus, vyrazilo na nejvýše položenou silnici světa. Vede dokonce výš, než je umístěn základní tábor na Mount Everest.

Ona silnice se jmenuje Umling La Pass a leží v Indii v nadmořské výšce 5882 metrů. V zimě v těchto místech teplota klesá až na minus 40 stupňů a je tam až o několik desítek procent méně kyslíku než přímo u moře. To znamená, že byl tento výlet náročný jak pro posádku, tak také pro auto, které je na dostatek vzduchu, respektive kyslíku, závislé.

Přečtěte si také:  Lamborghini slaví. Původně zatracovaného SUV Urus už vyrobilo 15 000 kusů

Celá cesta nakonec měla bezmála 88 kilometrů, přičemž posádka Lamborghini Urus připomněla že bylo náročné se i jen zastavit. Nakonec to všichni zvládli a cestou vyzkoušeli asfalt i štěrk. Poprat se museli i s větrem, který dosahoval rychlosti až 80 km/h.

Lamborghini pak do průsmyku vzalo standardní model se čtyřlitrovým osmiválcem o výkonu 640 koní a s točivým momentem 850 Nm. Jen vzhledem k tomu řídkému vzduchu asi nezvládl dosáhnout svého standardního zrychlení z 0 na 100 km/h, které je 3,6 sekundy a zcela jistě ani maximální rychlosti, která je 305 km/h.