Lamborghini připravilo další super auto pro přepravu orgánů. Sáhlo do skladu nejprodávanějšího modelu

Autor: Anina Russová - Zdroj: Lamborghini, Polizia di Stato - Foto: Polizia di Stato - 13. 12. 2023


Už řadu let se Lamborghini podílí na italském policejním vozovém parku, který se specializuje na záchranu životů pomocí přepravy orgánů určených pro transplantaci. A v těchto dnech italská automobilka představila už šestý vůz, který pro tyto účely připravila.

Jde o nejprodávanější model značky, ten SUV Urus. Standardně Lamborghini pro tyto účely dodává své supersporty, ovšem tentokrát to chtělo něco, co uveze jak ten, tak cenný náklad, tak ideálně víc lidí. Navíc, co si budeme povídat, Urus je podstatně levnější než všechny ty placaté deseti a dvanáctiválce.

Urus do výbavy dostal, kromě typicky policejního polepu, také chlazený prostor v kufru, kam se ukládají orgány k přepravě. K tomu je přidána ještě malá lednička, která je určena pro převoz plazmy. Zmínit ale musíme i italskou vlajku na karoserii, LED majáky na střeše a autu nechybí ani typická siréna, protože jde o vůz s právem přednosti v jízdě. V interiéru jsou umístěny schránky na zbraně, ale také defibrilátor.

Základem této velmi specifické přestavby je model Urus ve verzi Performante. To znamená, že jej pohání osmiválec se dvěma turbodmychadly, který je naladěn na výkon 666 koní a točivý moment 850 Nm. Ať už s orgány nebo bez nich dokáže zrychlit z klidu n a 100 km/h za 3,3 sekundy a maximální rychlost se zastaví na hodnotě 306 km/h. Nutno ale zmínit, že dálniční policie nebude tento Urus používat jen k rychlým přesunům s orgány, ale čas od času také pro dohled nad řidiči.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru