Italská policie v Lamborghini Huracán rozvážela lidské orgány. Zachránila tak dva životy

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Polizia di Stato @ twitter.com - 22. 12. 2022


Italští policisté mají už nějaký ten pátek ve své flotile Lamborghini Huracán. Už když ho pořizovali, informovali o tom, že vůz sice bude k vidění na dálnicích, kde může stíhat případné piráty, ale jeho hlavní úkol je jiný. Policisté jej do flotily přidali kvůli tomu, aby v případě potřeby mohli rychle převážet orgány určené pro transplantaci. A přesně to se také v úterý 20. prosince stalo.

Policisté na svých sociálních sítích jízdu popsali takto: „Vyrazili jsme na dálniční jízdu, abychom doručili ten nejkrásnější vánoční dárek: život. Díky speciálnímu Santa Clausovi v podání policie dostali dva lidé ledvinu. Orgány doručili policisté v Lamborghini Huracán do nemocnic v Modeně a Římě. Doufáme, že díky této týmové práci budou mít dva lidé a jejich rodiny šťastnější a klidnější Vánoce.“

Hlídka s velmi cenným nákladem vyrážela z Padovy a k dispozici měla 610 koní a 560 Nm, které má na svědomí V10 a objemu 5,2 litru. Huracán je díky této pohonné jednotce schopen zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a policisté mohli jet až 325 km/h, což je maximální rychlost vozu.

Není to poprvé, kdy policisté s Huracánem převáželi lidské orgány. Už v roce 2020 převáželi ledvinu pro pacienta připraveného k transplantaci, a i tehdy přiznali, že opravdu jeli tak rychle, jak jen provoz dovolil. V tomto případě to nebylo jinak.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru