lamborghini-huracan-policie-italie- (6)

Italská policie konečně pořádně využila své Lamborghini. Převezla ledvinu k transplantaci

Autor: Anina Russová - Zdroj: Reuters - Foto: Lamborghini - 12. 11. 2020


Jistě víte, že talská policie ke své práci využívá mimo jiného i supersportovní Lamborghini Huracán. U Italů to není žádná novinka, ostatně i na jednom z tamních letišť jezdilo Lamborghini jako auto, které navádí letadla na správné parkovací místo.

Nutno ale připomenout, že italská policie nemá Huracán jen k tomu, aby chystala silniční piráty, kteří se jí bláhově pokusí ujet nebo stylově rozdávala pokuty. Ačkoliv obojí policejní Huracán dlěat může. Mimo to je ale auto vybaveno pro transport lidských orgánů. A právě k tomu bylo také před pár dny využito.

Italská policie zařadila do fleetu nové Lamborghini Huracán

Rychlost byla důležitá

Podle agentury Reuters, která o případu informovala, šlo ohledně nedávného převozu ledviny o každou sekundu. Policisté vyráželi ze severoitalské Padovy a mířili do nemocnice v Římě. To je asi 500 kilometrů, které i díky autu zvládli jen za něco málo déle než dvě hodiny. Důvod je prostý. Jeli „na majákách“, a jakmile to šlo, tak také naplno. Většinu cesty udržovali rychlost přesahující 220 km/h.

Vzhledem k pozornosti, jakou si tato cesta vykoledovala, přišlo italské ministerstvo zdravotnictví s velmi zajímavým doplněním. Policisté se s Huracánem účastnili takzvané dvojité výměny orgánů. To znamená, že převáželi ledvinu od rodinného příslušníka pacienta čekajícího na transplantaci. V nemocnici ji předali lékařům, kteří ji ihned použili k transplantaci pacientovi, který s ní byl kompatibilní. Na oplátku do auta naložili jinou ledvinu, která byla kompatibilní s prvním pacientem. Taková škatulata. Jde o velmi vzácný druh výměny orgánů, v Itálii šlo letos jen o  druhý podobný případ.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru