V létě tohoto roku jsme vás informovali o tom, že italská automobilka Lamborghini podarovala letiště v Boloni dalším supersportovním Huracánem. Ovšem nečekejte, že by snad nechala tohle extrémní auto jen tak vystavit v letištní hale. To by byla trochu nuda. Huracán dostal velmi důležitou funkci auta s nápisem „Follow Me“, tedy „následuj mě“. Tato auta na letištích navádí letadla na správné odletové dráhy nebo naopak po příletu na místa jejich parkování.

Boloňské letiště dostalo nové “Follow me” Lamborghini Huracán

Uběhlo pár měsíců a Lamborghini se rozhodlo pro další výměnu Huracánu za nový. Tedy, ne tak úplně za nový. Možná byste čekali, že letiště dostane Huracán Evo, ale ne. Lamborghini vsadilo na stejné auto, jaké mělo letiště doposud.

Letištní služba tedy dostane k dispozici auto s pohonem zadních kol a desetiválcem o objemu 5,2 litru a výkonu 580 koní. Točivý moment vrcholí 540 Nm. Rozdíl je jen v barvě a polepech, které jsou nově o něco výraznější.

Jakkoliv tahle italská raketa zvládá zrychlení z místa na 100 km/h jen za 3,4 sekundy, na letištní ploše se nejčastěji pohybuje rychlostí do 50 km/h. Ovšem, pokud by šlo do tuhého, zvládne Huracán předjet i většinu letadel… 🙂