Lamborghini po padesáti letech našlo ztracenou Miuru z původní Loupeže po italsku

Autor: Anina Russová - 10. 5. 2019


Většina z vás jistě zná film jménem ‚Loupež po italsku‘ z roku 2003, ve kterém si zahrály hvězdy jako Mark Wahlberg, Charlize Theron nebo Jason Statham. Ovšem možná nevíte, že tohle byla jen adaptace na původní film ‚The Italian Job‘ z roku 1969. Zápletka je u obou filmů podobně kriminální, ale pro dnešek je důležité to, že jednu z hlavních rolí si v původní verzi zahrálo i Lamborghini Miura. Jenomže ve filmu tohle auto nepřežilo ošklivý náraz a tak, když po natáčení auto zmizelo ze světa, většina měla za to, že ho prostě filmaři opravdu rozbili.

Ovšem, nebyla to pravda. Tedy, vlastně jen napůl. Lamborghini totiž pro natáčení dodalo hned dva vozy totožné barvy. Jen jeden byl nabouraný a také proto byl použit pro scénu s nehodou, kterou si můžete prohlédnout výše.

Druhé auto ale mělo v době natáčení svého nového majitele a nesmělo se mu nic stát, což naštěstí filmový štáb dodržel. Hned, jak dotočili, majitel si auto odvezl domů, do Říma. Automobilka sice o prodeji měla nějaké záznamy, ty ale po pár letech zmizely stejně, jako to prodané auto. Nikdo nevěděl, kde jsou.

Ferrari F40, Lamborghini Miura a další podobné supersporty se proháněly po sněhové dráze

Až do těchto dnů. Lamborghini totiž auto nepřestalo celých 50 let hledat a konečně může slavit úspěch. U původního majitele už není. Vlastní jej jakýsi sběratel z Lichtenštejnska, který byl tak laskav, že Miuru zapůjčil k otestování pravosti specializovanému oddělení automobilky nazvanému Polo Storico. To nakonec potvrdilo, že jde opravdu o vůz s výrobním číslem 3538, který se slavného natáčení účastnil. Na prodej ale nebude, ačkoliv by na něm majitel po těchto zjištěních jistě vydělal. Zůstane prý v jeho sbírce ‚The Kaiser Collection‘, kde o něj bude dobře postaráno.

Mimochodem, ještě jedna zajímavost se této filmové Miury týká. Nabouraná Miura ve filmu měla černé čalounění sedadel, ale Miura, kterou si pak majitel odvezl do Říma, zase bílé. Nebyl problém čalounění pro natáčení vyměnit. Protože ale byly hlavové opěrky v autě napevno přidělané ke sklu oddělujícímu motorový prostor od kabiny, musely zůstat v bílé barvě, což je na některých záběrech vidět.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek