V automobilovém světě neexistuje mnoho větších legend než je Lamborghini Countach. Naprosto nepraktické, monstrózní, ale fenomenální. Na plakátu na zdi ho měla spousta malých kluků a asi každý toužil se v něm alespoň svézt. Jenomže z původního modelu Countach je dnes sběratelská záležitost, což znamená, že si většina z nás na nějaké vyjížďky musí nechat zajít chuť. Lamborghini se ale rozhodlo, že nám dá druhou šanci. Když to nejde v původní verzi, možná to klapne v té nové! Automobilka totiž oznámila, že model s názvem Countach vrací do hry.

Přečtěte si také:  Japonec upravil Lamborghini Countach. Má nová kola a břicho tahá po zemi

Jenomže tím její sdílnost vlastně prozatím skončila. Zatím jen ukázala obrysy auta pod plachtou a zbytek tají. Jakkoliv ikona sedmdesátých let zaujala už na první pohled hlavně designem, to, co všechny zajímá u jejího nástupce, je hlavně pohonné ústrojí a technika.

Automobilový blog Supercar přišel s informací, že ví, že novinka bude mít jméno Countach LP 800-4, což by jasně odkazovalo na pohon všech kol. Zároveň se hodně mluví o tom, že technika bude převzata z modelu Sián. O pohon by se tedy měl starat 6,5litrový dvanáctiválec s mild-hybridní technikou. Výkon by pak dle onoho teoretického jména měl být kolem 800 koní. Podle dalších zákulisních informací by měla novinka spatřit světlo světa ve 112 kusech.

Přečtěte si také:  Kim Kardashian má nové Lamborghini Urus. Svůj starý plyšový Urus vyměnila za docela obyčejný stříbrný od Mansory

Fakticky jsou to ale jen teorie, byť na nich něco jistě je. Lamborghini by mělo nový Countach představit poměrně brzy, byť zatím jen jako koncept. A jsme si jisti, že ať už bude jeho cena jakákoliv, okamžitě se po něm zapráší. Video s první ukázkou toho, co nás s novým modelem Countach čeká, najdete zde.

Přidat komentář