Lamborghini_Revuelto-vyroba

Lamborghini nám ukáže, jak vyrábí nejnovější model Revuelto. Postavila pro něj úplně novou výrobní linku

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Lamborghini - 26. 5. 2023


Nejnovější model z dílny Lamborghini slaví obrovský úspěch. Dvanáctiválcový model Revuelto je na dva roky vyprodán, přestože s ním ještě skoro nikdo nejel. A my se teď můžeme podívat na to, jak se tohle auto vyrábí.

Lamborghini nás totiž nechává krátce nahlédnout na výrobní linku ve své továrně v Sant’Agata Bolognese, kde Revuelto vzniká. Jde o vylepšený způsob výroby, kterému v italské automobilce říkají “Manifattura Lamborghini Next Level” a umožňuje se lépe popasovat se zákaznickými objednávkami zejména v rámci bohatého personalizačního programu Ad Personam. U jeho předchůdce v podobě modelu Aventador, ale ani u jiných modelů značky tak sofistikovaná výroba není.

Výrobní linka má 15 stanovišť a rozdělena je do dvou částí – mechanická a karosářská. Obě dvě nám automobilky ve filmu ukáže. Uvidíme nejen velký podíl lidské práce, ale i autonomní roboty. 

Lamborghini Revuelto je plug-in hybrid, který využívá spalovací motor s atmosférickým plněním, jemuž pomáhají elektromotory. Základem je 6,5litrový motor V12 s výkonem 607 kW/825 koní při 9250 otáčkách (omezovač leží až v 9500 ot./min) a maximum točivého momentu je 725 Nm. Spalovací motor standardně pohání zadní kola, ale pomáhá mu také další elektromotor, který je součástí převodovky. Další dva elektromotory jsou vpředu a díky nim jsou hnaná všechna čtyři kola. Každý z elektromotorů má výkon 110 kW/150 koní a točivý moment 350 Nm. Celkový výkon pohonné soustavy je tak 747 kW/1015 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou pouhých za 2,5 sekundy a maximální rychlost je více než 350 km/h.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru