Začátkem tohoto týdne italská automobilka oznámila, že chystá návrat legendárního modelu Countach. Způsobila tím pořádný poprask, vždyť tohle jméno je už dávno nesmazatelně zapsáno do automobilové historie. A ten poprask Lamborghini dál přiživuje a tipujeme, že ho to hodně baví. Před několika málo dny přidala na svůj instagram trojici nových fotografií, které poodhalují chystané tvary novinky. A jak to tak vypadá, máme se opravdu na co těšit.

Od doby původního modelu Countach uplynulo hodně vody a hodně se toho změnilo. Ty jeho excentrické tvary by dnes neprošly přes různá bezpečnostní nařízení a pravidla, ale i tak se Lamborghini hodně snažilo a vypadá to, že i novinka bude hodně odvážná. Minimálně přední část nabídne velmi ostře řezané rysy a masivní spoiler. Hodně nás baví detail s nápisem Countach.

Lamborghini oživí legendární model Countach! Bude to nejspíš čtyřkolka a možná i mild hybrid

Druhá fotka, kterou Lamborghini ukázalo, nahlíží do motorového prostoru, kde je bez debat ukrytý dvanáctiválec. Zatím ovšem není jasné, jestli bude spárován s nějakou hybridní technologií, ale dá se to s velkou pravděpodobností očekávat.

Přečtěte si také:  Totální chaos v ulicích Londýna. Způsobil jej nový majitel Lamborghini Sian, který odjížděl od prodejce

Třetí fotka pak nabízí pohled na zadní část z boku, kde je umístěno víčko nádrže a hlavně mohutný otvor pro přívod vzduchu. Hodně připomíná tvary, jaké měl i původní Countach a pokud můžeme soudit, tohle celé začíná vypadat hodně slibně.

Automobilka zatím neoznámila, kdy přesně nový Countach odhalí. Nicméně objevují se spekulace, že by se tak mělo možná stát ještě tento měsíc v rámci Pebble Beach Concours d’Elegance nebo na Monterey Car Week. Jestli se tak stane, ukáží až následující dny. Jisté ale je, že se Lamborghini povedl husarský kousek. Už týden se nemluví o ničem jiném než o nové verzi modelu Countach a vypadá to, že tomu pro následující dobu nebude jinak.

Přidat komentář