Lamborghini_Countach_LPI_800-4- (4)

Lamborghini Countach musí do servisu, může mu odletět zadní okno

Autor: Radim Plachý - Zdroj: carscoops.com - Foto: Lamborghini - 23. 11. 2022


Lamborghini před nedávnem začalo doručovat nový model Countach. Jeho majitelé by ovšem měli zpozornět, protože automobilka vyhlásila svolávací akci. Ze supersportovního Lamborghini Countach LPI 800-4 by totiž mohlo odletět zadní sklo.

Svolávací akce je zatím vyhlášena v USA, zveřejnil ji tamější Americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). V dokumentech se píše, že by se mohlo stát, že panely zadního skla, které kryje dvanáctiválcový motor, by mohly za jízdy odletět.

Přečtěte si také:  Když je břitva málo ostrá... Novitec upravil Lamborghini Huracán STO

Tento případ se zatím stal pouze na jednom autě v Kataru a nebyl při tom nikdo zraněn. Z auta za jízdy v říjnu uletěl jeden ze čtyř skleněných panelů, které motor kryjí. Automobilka se této události okamžitě začala věnovat a zahájila vyšetřování, zda jde o nějakou vadu konkrétního kusu, případně o závadu na více vozidlech. Při té nakonec zjistila, že jde o problém, který byl způsoben dodavatelem. Skla byla prý při montáži špatně lepená a týkat se to může všech dříve vyrobených kusů.

Lamborghini Countach LPI 800-4 a jeho dvanáctiválec – takhle zní dokonalost

Lamborghini bude zákazníky kontaktovat od 13. ledna 2023 a bude je zvát do svých servisních míst, aby jim byla krycí skla motoru zkontrolována a případně vyměněna.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek