Únik podoby nových vozů je stále častější problém, se kterým se automobilky musejí potýkat. Můžeme debatovat nad tím, kolikrát je to promyšlený marketingový tah a kolikrát se v té nejvyšší kanceláři křižují po tom, co se snímky na internetu objeví. Znáte zamaskované vozy, skeny katalogů, poslední dobou je však stále častější formou únik nákresů z patentových úřadů.

Lamborghini Centenario LP 770–4 2

To se Lamborghini přihodilo také s limitovaným modelem Centenario. Jak už z názvu vyplývá, jedná se vůz postavený k oslavě 100 let od narození zakladatele automobilky, Ferruccia Lamborghiniho. Snímky se objevily na stránkách Úřadu pro harmonizaci na vnitřním trhu (OHIM), který se v Evropské unii stará o registraci patentů a ochranných známek. Z uvedených dat vyplývá, že si italský výrobce nechal vzhled Centenaria registrovat v říjnu 2015, až 19. února 2016 však došlo k jejich schválení a zveřejnění.

Jak můžete vidět, základem modelu Centenario je dvanáctiválcový Aventador. Přestože automobilka slibovala výrazné odlišení, a v případě světlometů, chladících otvorů nebo koncovek výfuku se to částečně povedlo, původní model je zřejmý. Co však může být problém, je celkový dojem ze vzhledu automobilu. Připojuji se k velké skupině lidí, která pevně věří, že někdo si při úniku pohrál s fotografiemi a změnil jejich proporce. Supersport totiž působí hrozně dlouze a rozplácle. No, uvidíme v Ženevě.

Přestože Lamborghini patří k producentům, z jejichž bran vyjíždí ty hezčí kousky, i v jejich historii můžeme najít pár ošklivých káčátek a my doufáme, že zrovna výroční model nebude další. Technika naštěstí zůstává v pořádku. V útrobách vozu by měl pracovat 6,5litrový atmosférický dvanáctiválec z Aventadoru, který však bude vyladěn na výkon 770 koní (566 kW). Z registrované ochranné známky totiž vyplývá, že se auto bude oficiálně jmenovat Centenario LP 770–4. Tudíž to znamená vzadu podélně uložený motor o výkonu 770 koní a pohon všech čtyř kol.

Lamborghini plánuje vyrobit celkem 20 exemplářů, z toho bude 10 vozů s pevnou střechou a 10 roadsterů. Tomuto exkluzivnímu počtu bude odpovídat také cena, která je stanovena na 2,4 milionu $ (cca 58 milionů korun českých).

26.2.2016, aktualizováno:

Nizozemský server autoblog.nl přišel podle svých slov s uniklou oficiální fotkou a nutno uznat, že auto na ní vypadá o něco lépe než na patentových nákresech. Na to, jak bude auto opravdu vypadat, si ale budeme muset počkat ještě pár dní na oficiální odhalení do Ženevy.

Přečtěte si také:  Z továrny Lamborghini vyjelo Ferrari SF90 Stradale. Pomáhá si Lamborghini při vývoji?

Lamborghini-Centenario

Přidat komentář