Lamborghini Aventador LP750-4 SV Roadster: nejzuřivější býk bez střechy – foto + video

Autor: Jan Karlík -   17. 8. 2015


Další parádou amerického automobilového týdne v Monterey je Lamborghini Aventador LP750-4 SV Roadster. Jak můžete vidět, tahle slavnost pro automobilové nadšence už dávno není výsadou veteránů a automobilových dražeb.

V pátek bylo v rámci Monterey Car Week představeno nejsilnější Lamborghini s odnímatelnou střechou. Aventador LP750-4 SV Roadster má místo klasické pevné střechy u verze kupé dva odnímatelné matně černé panely, se kterými se majitel nenadře, protože každý neváží víc než 6 kg. Manipulace je tedy snadnou záležitostí, stejně jako jejich převoz. Nemusíte se bát, v garáži zůstat nemusejí, dají se uložit do vyhrazeného prostoru v zavazadelníku. Dokážete si představit jak dobrý kadeřník nový Aventador bude? Má na to totiž slušný arzenál…

Mezi nápravami se schovává vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 l s výkonem 552 kW v 8 400 ot./min. Maximální točivý moment je obrovských 690 Nm a ten je díky sedmistupňové polosamočinné převodovce ISR a mezinápravové spojce Haldex přenášen na všechna kola. S kupé verzí sdílí samozřejmě také použitu techniku podvozku včetně pushrod zavěšení a adaptivních magnetorheologických tlumičů a řízení LDS (Lamborghini Dynamic Steering). Zajímavá je také hmotnost tohoto vozu. Podařilo se jí totiž udržet na sympatických 1 575 kilogramů a i díky tomu je zrychlení na 100 km/h otázkou pouhých 2,9 s (o 0,1 s více, než ve verzi kupé). Hmotnostní rozdíl oproti klasické verzi Roadster činí 50 kg ve prospěch SV.

Zaměření na jednoduchost a lehkost naleznete také v interiéru. Karbonové sedačky jsou upečeny z jednoho kusu a dotykové plochy jsou pokryty tenkou vrstvou Alcantary. Zajímavostí verzi Roadster je také zadní sklo sloužící jako větrný štít, který lze ovládat elektricky. K dispozici je pouze pět barev laků karoserie, unikátní střešní panely mohou ctít celkovou barvu barvu, případně již zmíněnou matnou černou a nebo lehce lakovaný karbon. Lamborghini samozřejmě myslí také na exkluzivitu. SV Roadster se nebude vyrábět nijak masově, celkově vznikne pouhých 500 kusů. První vozy by se k zájemcům měly dostat na jaře příštího roku a za tuto exkluzivitu budou muset zaplatit částku atakující téměř 10 milionů Kč.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *