mestska policie
Foto: Městská policie Praha

Ignorovat dopravní značení se nevyplácí. A to jak při jízdě, tak při parkování. Městští strážníci jsou ke špatně parkujícím autům dost neúprosní a často si k nim volají na pomoc také odtahovku. K jednomu takovému případu došlo před nedávnem v Praze. Odtahem to ale neskončilo.

Strážníci si auta, které bez oprávnění stálo v modré zóně, všimli na Starém Městě. Zavolali odtahovku a asi si mysleli, že tím všechno skončí. Jenomže ještě než na místo dorazila odtahovka, přišel také řidič auta. Policisté jej vyzvali, aby prokázal totožnost, což ale dotyčný ignoroval, sedl do auta a chtěl odjet. Aby to řidič nemohl udělat, stoupl si jeden ze strážníků k zadní části auta. Ačkoliv jej řidič musel vidět, rozjel se. A nezastavil se ani ve chvíli, kdy do strážníka najel.

Přečtěte si také:  18letý mladík se Pardubicemi prohnal rychlostí 126 km/h a pak se ještě divil, proč jej strážník zastavuje

Následně se s autem vydal do ulice Žatecká, která ale byla neprůjezdná, a tak si pro něj strážníci znovu došli. Městská police k tomu napsala: „Strážník si znovu stoupl do zorného pole řidiče a přivolal na pomoc autohlídku. Mezitím se Žatecká ulice uvolnila a řidič se opět rozjel proti strážníkovi. Nakonec řidič vozidlo zastavil. Své chování vysvětlil tím, že mu strážník bránil v odjezdu a dodal, že u sebe žádný doklad totožnosti nemá.“

Co začalo a také bylo bývalo mohlo skončit jen malou pokutou za špatné parkování, skončí nakonec nejspíš u soudu a možná i ve vězení. Dotyčný je totiž podezřelý ze spáchání trestného činu, takže se není co divit, že skončil v policejní cele. Dál o něm bude rozhodovat soud.

Přidat komentář