18letý mladík se Pardubicemi prohnal rychlostí 126 km/h a pak se ještě divil, proč jej strážník zastavuje

Od Anina Russová | Zdroj a foto: MP Pardubice - 11. 11. 2021


Sledujete sociální sítě složek IZS? Některé rozhodně stojí za to, jako například facebook Městské policie Pardubice. Často humorně informují o každodenní práci tamních strážníků, jak to ale z jejich posledního příspěvku vypadá, smysl pro humor tam má kde kdo. Například i jeden teprve 18letý řidič, který si městskou ulici, na které je navíc ke všemu rychlost 40 km/h, spletl s dálnicí.

Expresní a vtipná policejní reakce

Video ze zákroku strážníků, a doporučujeme jej pustit i se zvukem, začíná ve chvíli, kdy si jeden z nich všimne rychle jedoucího auta. Bleskově vyndá z auta radar a poté, co mu ukáže rychlost 126 km/h, stejně bleskově skočí do auta. Byl to takový fofr, že dokonce nechal na místě svého kolegu.

Přečtěte si také:  Policisté řádili na dálnicích. Za jediný den řešili 111 přestupků, kontrolovali známky, rychlost i způsob jízdy

Důvodem ale nebyla jen rychlost, ale také jeho styl jízdy. Strážníci k tomu na facebooku napsali: „Během této zběsilé jízdy stačil navíc nebezpečným manévrem ohrozit další účastníky silničního provozu a málem způsobil dopravní nehodu. Nakonec ani nerespektoval pokynu stop k zastavení vozidla, které mu hlídka dávala.“

Ve chvíli, kdy si šel strážník s řidičem popovídat, začalo malé divadlo. Nejen, že se mladík nejprve divil, proč jej vlastně zastavují, ale poté, co mu strážník důvod sdělil, se ještě dotazoval: „Fakt?“ Celé to působí lehce komicky, ale jen do chvíle, než zopakujeme tu rychlost, kterou jel. 126 km/ ve městě prostě není bezpečné. A navíc jde o tak vysoké překročení maximální povolené rychlosti, že strážník to s řidičem ani nemohl řešit na místě. Vše rovnou předal do správního řízení, kde mladý řidič o nejspíš čerstvý řidičák zase přijde. A dostane k tomu navíc i vysokou pokutu.