McLaren 720S pro Dubaj

To si tak splníte sen, koupíte si báječné a vážně rychlé auto a užijete si ho jeden den. Přesně to si může říkat nešťastník, kterému se přesně tohle stalo. Za nehodu nemůže nic jiného než přehnaná sebejistota a vysoká rychlost.

Vlastně podle nás může být velmi rád, že ještě vůbec může něco říkat. Podle fotky, která koluje na sociálních sítích, je totiž jasné, že to musela být opravdu velká rána. Z auta zůstala jen kupa šrotu a podle všeho řidiče museli vystříhat hasiči. Dle dostupných informací by měl být časem v pořádku, ale zatím leží v nemocnici. Tam může přemýšlet nad tím, jestli si to super auto přeci jen neměl jet vyzkoušet třeba na závodní okruh, pořádně si ho osahat a vyzkoušet.

A to je přesně to, co dotyčný neudělal. McLaren 720S pohání V8 twin-turbo o objemu čtyř litrů, která řidiči poskytne výkon 720 koní a točivý moment 770 Nm. Připočtěte k tomu hmotnost pouhých 1419 kg a zrychlení z klidu na 100 km/h za 2,9 sekundy a asi už budete tušit, že tohle není jen tak nějaká hračka. Tedy je, ale jen v těch správných a zkušených rukách… A ty tento nešťastný řidič rozhodně neměl.