seat-servis-1

Kontroly ukázaly, že řidiči se o svá auta málo starají

Autor: Tisková zpráva - 8. 2. 2020


Bezplatné bezpečnostní kontroly vozidel, které v roce 2019 prováděly nezávislé autoservisy ze sítě ProfiAuto Service v České republice a na Slovensku, ukázaly, že stálé velké množství řidičů zanedbává servisování svých vozidel. Kontroly odhalily například používání nekvalitní brzdové kapaliny, sjetých pneumatik, špatně nastavených světel nebo chybějící dětské autosedačky.

Přes 750 vozidel zkontrolovaly zdarma mechanici ze sítě ProfiAuto Service v českých a slovenských městech v roce 2019. „Mezi nejčastější prohřešky patřily nekvalitní brzdová kapalina, sjeté a málo nahuštěné pneumatiky, opotřebované brzdové destičky i kotouče, nesprávně nastavená světla nebo problémy se zavěšením a vůlí,“ shrnuje Lukáš Czauderna, expert ProfiAuto, a dodává: „Velmi nás ale znepokojilo, že ve velkém množství vozidel, která převážela malé děti, chyběly dětské autosedačky. Předpokládali jsme, že to je již zažité pravidlo, ale naše bezpečnostní kontroly ukázaly pravý opak“.

Během akcí PitStop mechanici ze sítě ProfiAuto Service zkontrolovali systémy a díly, které přímo ovlivňují bezpečí a komfort jízdy. Zaměřili se na zavěšení, brzdy, kontrolovali akumulátory, tlak v pneumatikách a jejich stav nebo správné nastavení světel. Pozornost věnovali také kvalitě provozních kapalin.

„Smyslem a cílem našich kontrolních akcí PitStop je nejen ověření stavu vozidel a poskytnutí odborné konzultace přímo na místě konání, ale rovněž chceme řidiče naučit a připomínat jim, že systematické kontroly jejich vozidel se přímo promítají do bezpečnosti na silnicích a že by měly být pravidelné, což stále většina řidičů nedělá,“ říká Jindřich Krejčí, ředitel ProfiAuto pro Českou republiku a Slovensko.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru