chiron cover 1

Konečně víme, jak vypadá zrychlení Bugatti Chiron. Je to fofr! – video

Autor: Anina Russová - 27. 3. 2017


O Bugatti Chiron se stále jen mluví, ale málokdo v něm seděl a málokdo ukázal, co tohle super auto vlastně umí. Víme, že se Chiron brzy ukáže jak v Top Gearu, tak v Grand Tour, ale na premiérové díly si ještě chvilku musíme počkat.

Novinářské testy aby tak jeden pohledal, ale díky nové sociální síti pro petrolheady DRIVETRIBE, respektive díky uživateli, který si říká Jethro, konečně víme, co Chiron doopravdy umí. Respektive jak monstrózně umí zrychlovat. Sám to popsal, že „vám tohle auto dokáže seškvařit mozek a destruovat vnitřní orgány“. Upřímně, přiložené video to jen potvrzuje.

Uvidíme sice pouze budíky auta, ale i jejich akrobacie při zrychlení bere dech. Prakticky nejde pochopit, že ta ručička, která se tak mocně žene k číslovce 350 km/h, je opravdu od rychloměru. Když vám pak dojde, že si v rychlosti 100 km/h Chiron elegantně prohrábne všemi čtyřmi koly, jen zakroutíte nevěřícně hlavou. Na 200 km/h to autu zabere nějakých 7 sekund a za dalších sedm je na 300 km/h. No a těch 350 km/h zvládne z klidu za nějakých 20 sekund. Co k tomu víc dodávat?

Snad jen to, že video bylo pořízeno na dálnici při běžném provozu, ale cesta byla prý volná a tak posádka nikoho neohrozila. Pokud by panovaly ideální podmínky, pokud by auto obouvalo speciální pneumatiky – a ne jako v tomto případě „standardní“ – a pokud by jelo na uzavřené a bezchybně hladké závodní dráze, zvládlo by prý mnohem víc.

Tak k tomu už opravdu není co dodat. Snad jen, že už nám i ta jachta, kterou je možné si k Chironu koupit, přijde tak nějak málo. :)

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek