Koncept bez kompromisu: Scion FR-S Speedster

Autor: Pavel Srp - 23. 4. 2012


Jaký se v novém voze Toyota GT86 ukrývá sportovní potenciál, ukazuje studie koncepce, kterou Toyota Racing prezentovala u příležitosti nedávného 38. Toyota Grand Prix of Long Beach. S označením Scion vznikl otevřený závodní dvousedadlový vůz s plochým čelním oknem a nízkými bočními okny, lehce zvednutou zádí a několika výraznými aerodynamickými prvky.

Vůz Scion FR-S Speedster je lakován v bílé a červené, klasických závodních barvách značky Toyota, a má číslo 86 na boku a zadním přítlačném křídle. Koncept byl vyvinut jako jediný kus od firem Iacono Design a Cartel Customs a byl představen v rámci závodního týdne v Long Beach americkou sportovní motorovou legendou Scottem Pruettem.

Scion FR-S Speedster je konstrukčně stejný jako Toyota GT86. Závodní vůz využívá hnací agregát, sestávající se z atmosférického dvoulitrového motoru typu boxer o síle

147 kW/200 koní, manuální šestistupňové převodovky a pohonu zadní nápravy. Na rozdíl od sériového sportovního vozu používá koncept pneumatiky o velikosti 18 palců. Vpředu jsou namontovány pneumatiky o rozměrech 225/40/18, vzadu se používají pneumatiky 245/40/18.

[nggallery id=702]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru