Komentář: Klimatičtí teroristé znovu útočili. Tentokrát na legendární DTM závod i velkou cenu F1

Autor: Anina Russová - Foto: Just Stop Oil - 10. 7. 2023


Žijeme ve velmi zvláštní době. Soutěže miss vyhrávají muži převlečení za ženy a skupina obyvatel této planety si myslí, že teroristickými útoky dosáhne svého. Problém ale je, že ani oni sami neví, co vlastně chtějí. Ohání se bohulibými úmysly, ale to je jen výmluva. Ve skutečnosti patří za mříže.

Rozhovor: Bezpečnost, snížení rychlosti, lepší život a kapka arogance. Bojovníci za snížení rychlosti v Praze si jdou tvrdě za svým

Závod DTM i tenis

O skupině, která si říká Poslední generace (Last Generation, Letzte Generation), se mluví po celém světě. Ovšem vzhledem k tomu, jak se tato skupina chová, a k tomu, že ničí památky, ohrožuje okolí, ale i sebe, je vlastně nikdo nemůže brát vážně. Nikdo nevnímá, co vlastně skupina chce, o co jí jde. Jediné, co je vidět, je jejich škození světu.

Jednou zničí umělecká díla, jindy poškodí nejslavnější fontánu na světě, přilepí se k silnici nebo blokují dopravu. Před nedávnem navíc narušili slavný Wimbledon. Dvojice aktivistů nejprve na chvíli zastavila utkání mezi bulharským tenistou Grigorem Dimitrovem a Japoncem Šo Šimabukurem. Muž a žena vběhli na kurt a na trávník naházeli oranžové konfety. Ochranka je však rychle zpacifikovala a předala policii. Postarší členka skupiny dokonce před nedávnem vtrhla i na svatbu britského politika George Osborna.

Šílenci, co jednou budou zabíjet

Zhruba v té době také aktivisté upozorňovali na to, že mají v plánu narušit Velkou Cenu Velké Británie. A tak se také stalo. Parta šílenců si prostě sedla na trať ve chvíli, kdy na ní vysokou rychlostí kroužily monoposty. Pamatujete na slavnou větu o tom, že kdyby blbost nadnášela, tak dotyčná zdravotní sestra létá jako holubička? Tak to asi k počínání těchto teroristů říká vše. Je velké štěstí, že se nic nestalo nikomu z jezdců ani traťových maršálů. Stačilo málo a vše mohlo dopadnout špatně.

Stejně špatně to mohlo dopadnout ve chvíli, kdy tato skupina osob narušila závod DTM v Norimberku. A nejspíš jim vzhledem k absenci zdravého rozumu nedošlo, že ohrožují jak jezdce, tak pracovníky traťové kontroly. To, že ohrožují sebe, je jim zjevně také jedno. Ať už jde o protesty na závodech F1 nebo DTM, nebo třeba o lepení se k silnicím na hlavních tazích, jednou to zcela jistě špatně skončí.

Skupina se pravidelně poměrně ostře ohrazuje proti tomu, aby byla označována za teroristy. Ale lže si do vlastní kapsy. Sama přitom na svých sociálních sítích pravidelně zveřejňuje definici terorismu, která říká, že terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím za účelem zastrašit protivníka a dosáhnout politických cílů. A co jiného jejich počínání je?

Stále více lidí na to je samotné upozorňuje a jejich reakce? „Poslušte si. Udělalo se vám líp?“ Přesně to napsali jednomu z uživatelů na twitteru. Skupinu už německá policie a tamní zákony jako teroristickou vidí. A podle toho s nimi také zachází. Bylo by dobré, kdyby se na Poslední generaci, a my doufáme, že v jejich případě bude opravdu poslední, obdobně díval i český zákon. S někým, kdo ohrožuje ostatní není možné mluvit, vyjednávat či jej brát vážně. A co jiného, než ohrožení ostatních je vstup na závodní trať před projíždějící auta?

Poslední generace je navíc definicí arogance, pokrytectví a lidské jednoduchosti. Ona nechce debatovat, chce škodit. Sama říká, že jí jde o planetu, o dobro Země a nás všech. Je to hloupost. Pokud by šlo, proč tedy na prázdniny přerušují protesty formou blokování dopravy v Praze? Protože jedou na dovolenou? Nebo protože provoz není tak velký, a tak by naštvali jen málo lidí? Proč protesty formou lepení se k silnici neprobíhají před sněmovnami či třeba před Evropským parlamentem? Co jiného, než pokrytectví a chuť škodit to tedy celé je?

Štítky: , , , , , , , , , , ,

2 názory na “Komentář: Klimatičtí teroristé znovu útočili. Tentokrát na legendární DTM závod i velkou cenu F1”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru