Koenigsegg Agera RS Naraya je jediné auto svého druhu, je celé z karbonu a je pokryté pravým zlatem. Teď je ale nabourané a nikoliv vinou majitele, nýbrž vinou obsluhy hotelu, která má na starosti parkování aut hostů.

Tohle jediné a jedinečné auto vlastní Pasin Lathouras, mladý, teprve 24letý, ale velmi úspěšný automobilový závodník. Ten sice pochází z Thajska, ale bydlí ve Velké Británii. Svůj Koenigsegg Agera RS Naraya si pořídil k běžnému ježdění a také ho tak často využívá. Ačkoliv jde o auto, které má odnímatelnou střechu, nebojí se ho vytáhnout ani do hor. A to také před pár dny udělal, protože s ním vyrazil do francouzských Alp. Tam s ním na sněhu dováděl a dovolil nám poslechnout zvuk jeho úžasného osmiválce původem z modelů Mercedes-AMG.

 

Iced Donuts 😍 @lathouras_p

Příspěvek sdílený Adam Shah (@adam_shah_),A co, že je na tomto autě vlastně tak speciální? Hlavně je to jeho „kabát“. Koenigsegg Agera RS Naraya totiž kombinuje tmavě modrý karbon se zlatou barvou a opravdovým ryzím zlatem. Osmnáctikarátové zlato na karoserii nanášel italský specialista Ettore Callegari, trvalo mu to dva týdny.

Z pohledu techniky se oproti „klasickému“ modelu Koenigsegg Agera RS nemění nic. O pohon se stará dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec s pětilitrovým objemem, který na zadní kola přes sedmistupňovou automatickou převodovku posílá 865 kW/1160 koní a 1280 Nm.

Výkonu je to vážně hodně, na to je potřeba už nejen řidičské zkušenosti, ale hlavně určitou pokoru a opatrnost. Dynamika je dechberoucí, ale o to smutnější je fakt, že takové auto naboural poslíček v hotelu, který ho měl zaparkovat. Stačilo mu k tomu jen pár decimetrů. Co přesně se stalo, to ví asi jen on, ale podle videa, které koluje od včerejšího večera po internetu, se s autem nečekaně rychle rozjel. Tipovali bychom to na to, že chtěl původně asi jen prošlápnout plynový pedál, ale shodou nešťastných náhod měl zařazenou rychlost. No, jenže jen kousíček před ním stálo Lamborghini Aventador SV, do kterého naboural. Nehoda se stala včera u hotelu InterContinental ve švýcarské Ženevě.

Přečtěte si také:  Jaká je realita vážných dopravních nehod? Popis záchranáře přímo z místa vezme dech