Ken Block se chlubí Fordem Focus RX o výkonu 600 koní – foto + video

Autor: Jan Karlík -   6. 4. 2016


Před nějakou dobou jsme vám ukázali první počítačové návrhy nové hračky Kena Blocka. Ford potvrdil nový speciál pro mistrovství světa v rallycrossu, který má nahradit dříve používané Fiesty. Letos se na soutěžních tratích budete setkávat se speciálem RX, který je postaven na základech nového Focusu RS. A hlavní hvězdou za volantem nebude nikdo jiný než známý driftman, Ken Block.

A protože sociální sítě aktuálně vládnou světu, o představení a první informace se postaral sám Ken Block na svém instragamovém profilu. Jak se ukázalo, speciál Ford Focus RX není pouze o přepracované karoserii a majoritním použití karbonu, zcela nová a dost zásadně pozměněná je také technika vozu. Pod kapotou brutálně rozšířeného Focusu najdete čtyřválec. Ford použil turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitr, který nadopoval na těžko uvěřitelných 600 koní (441 kW). K takové porci výkonu se podařilo pod kapotu narvat ještě celých 900 Nm točivého momentu. Chudák sekvenční převodovka… I když na to se samozřejmě myslelo. Standardem je šestistupňová sekvenční převodovkou Sadev, spojka AP se ztrojenými lamelami a stavitelné mechanické diferenciály vpředu i vzadu. Podvozek je vybaven stavitelnými tlumiči. Zcela jiné jsou samozřejmě také brzdy, dodalo je Brembo a jedná se o kotouče o průměru 350 mm se čtyřpístkovými třmeny.

Rychlost opuštění startovního pole bude soupeřit s rychlostí vystřeleného projektilu. Z 0 na 100 km/h se totiž tohle monstrum dostane do dvou sekund! První dva upravené vozy dostane k dispozici Hoonigan Racing Division. Kena Blocka tak za volantem druhého vozu doplní Andreas Bakkerud. První ostrý závod se chystá již příští týden v Portugalsku. A my se nemůžeme dočkat prvních videí.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *