Ken Block pořádně provětral svou repliku Audi Sport Quattro a ukázal, proč jí říká Turbo Monster

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Ken Block - 23. 9. 2022


Představovat Kena Blocka asi není nutné a jsme si více než jisti, že podobně to je s Audi Sport Quattro. Ostatně, jde o jedno z nejkóničtějších aut historie, které ovšem světlo světa spatřilo jen ve 214 provedení. A několik už jich vzalo za své. Nebylo by tedy rozumné si pořizovat originál a pak mu ve zběsilém tempu pálit gumy, což je jednou z oblíbených kratochvílí Kena Blocka. Právě proto sáhl pro replice, kterou si nechal postavit u německé společnosti LCE Performance.

Navíc sám Ken Block o autě říká, že ho má jako hračku pro zábavu. A jedním dechem většinou dodává, že jde o mnohem zábavnější auto než jeho bývalý Ford RS200. Turbo Monster, jak Block autu přezdívá, právě svému jménu rozhodně umí dostát. O tom jezdec rallye přesvědčil v nejnovějším videu, kde auto pořádně ukázal.

Přečtěte si také:  Ken Block představil monstrum, se kterým chce zdolat Pikes Peak. Jeho výkon i jméno jsou všeříkající

Svou hračku však představil už dříve, a tak víme, že jde vlastně o slepenec dvou aut. Přední část je z Audi A80, zadní pak z modelu Quattro. Vše je podřízeno tomu, jak je s autem zacházeno. Nechybí pořádné výztuhy a zpevnění. Upravené řízení i řazení. Ale to nejdůležitější je samozřejmě pod kapotou.

Torbo Monster dostal do vínku jednotku upravenou, stejně, jako auto, potřebám těch zběsilých kousků. Sestaven je z 2,5litrového TDI koncernu Volkswagen a hlavy z modelu S2. Nutno ale říct, že vše je hodně přepracováno a sama jednotka má řadu dílů, které s těmi sériovými mají pramálo společného. Jakkoliv nejde o pětiválec, který je s touto Audi historicky spojen, jeho zvuk je právě tomuto ikonickému motoru poměrně podobný. Co ovšem nesmělo chybět je samozřejmě pohon všech kol, který pracuje s výkonem 730 koní.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek