Ken Block představil monstrum, se kterým chce zdolat Pikes Peak. Jeho výkon i jméno jsou všeříkající

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Ken Block - 17. 5. 2022


Závod do vrchu Pikes Peak je dnes už legendární a jeho zdolání chce pořádnou dávku odvahy, výkonu a síly. A to všechno rozhodně má Ken Block a jeho nový vůz určený právě na tento vpravdě jedinečný závod. Je jím „Porsche 911“ s uprostřed uloženým motorem o výkonu 1400 koní a jménem Hoonipigasus.

Že to zní zvláštně? V tom souhlasíme, ale faktem je, že si Block se svým týmem se jménem hodně vyhrál. Je totiž složeno z několika slov. Prvním je „hoon“, tedy Blockem oblíbené zlobení a driftování s auty. Dalším je „pig“, tedy prase a třetím slovem ukrytým v tom prapodivném jméně je „Pegasus“, tedy mýtický okřídlený kůň. Létajícího koně a driftování asi chápete, ale pokud tápete nad tím prasetem, tak vězte, že jde o odkaz na slavné závodní Porsche 917/20 určené pro 24 hodin Le Mans v roce 1971, kterému se pro nejen jeho barvu přezdívalo růžové prase.

 

Jméno tedy máme rozklíčované a teď technika. Ta je pro závod na Pikes Peak nesmírně důležitá, a tak si Block dal s autem hodně práce. Ovšem ne sám. Na autě s ním pracoval tým expertů z firem Hoonigan Racing Division a BBi Autosport. Pod jejich rukama nakonec vzniklo opravdu monstrózní Porsche 911, které je poháněno šestiválcem o objemu čtyř litrů, který je osazený dvěma turbodmychadly. Výsledný výkon je této uprostřed uložené jednotky je 1400 koní.

A přestože má auto pohon všech kol, velký motor, adaptivní podvozek s automatickou regulací světlé výšky, tedy samé poměrně těžké věci, váže celkem jen asi 1000 kilogramů.

Jak to celé bude fungovat zjistíme už 26. června, kdy se slavný závod na Pikes Peak pojede.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru