ford-focus-rs-ken-block-ford-rs200-video

Ken Block má nová auta na denní ježdění, jedno z nich má 700 koní a je to rallyová legenda

Autor: Pavel Srp - 26. 11. 2017


Ken Block si umí užívat života. Nejen, že svými videi baví nás, ale baví také sebe. Točit volantem a šlapat na pedály rozhodně umí. Jenže on má styl i na výběr svých aut, třeba teď na ta, která si nově vybral pro denní ježdění.

Jsou dvě a obě – ač stejné značky – jsou zcela rozdílná. Prvním z nich je vlastně obyčejný, přesto vlastně docela neobyčejný Ford Focus RS. Tím druhým je ale ve všech směrech výjimečný Ford RS200 z roku 1986. Obě auta samozřejmě nezůstala sériová…

Ken Block je s Fordem poslední dobou úzce spjatý. Je ambasadorem jejího sportovního oddělení Ford Performance a třeba nový Ford Focus RS nejen pomáhal ladit, ale také ho představoval. A jedním z aut, která v nové videu ukazuje, je právě třetí generace zběsilého Focusu. Jde o auto s pohonem všech kol, přeplňovaným čtyřválcovým motorem, který Ken Block oblékl do černé barvy a přidal mu bílá kola.

Tím druhým je ale mnohem zajímavější Ford RS200, tedy homologační speciál, jeden z 200 kusů vyrobených pro běžný silniční provoz. Jde o 34. vyrobený automobil v celé sérii, ale také o jeden z 24 modelů RS200 ve verzi Evolution! Ani toto auto nezůstalo sériové a Ken Block ho nechal upravit na více než 700 koní.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru