Kempovat s vozy značky Porsche nikdy nebylo jednodušší. Nový stan je možné postavit i na střeše 911

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Porsche - 17. 9. 2022


Spojení kempování a pobytu v přírodě na první dobrou sice nejde ruku v ruce se sportovními auty, ale nikde není napsáno, že by to tak vlastně nemohlo být. Myslí si to minimálně Porsche, které se rozhodlo potěšit i ty zákazníky, kteří milují divočinu a spaní ve stanu, ale zároveň se kvůli tomu nechtějí vzdát některého ze svých sportovních vozů této stuttgartské značky.

Právě pro ty si oddělení automobilky zodpovědné za originální příslušenství připravilo velkou lahůdku, kterou je střešní skládací stan. Dostupný bude pro modely 911, Macan, Cayenne, ale i Panamera nebo elektrický Taycan. Jediné modely, které stan na střeše mít nemohou, jsou veškeré kabriolety, vozy s označením GT a Targa.

Přečtěte si také:  Speciální Porsche 911 inspirované kreslenou filmovou postavou se vydražilo za rekordní sumu. Výtěžek půjde na dobročinné účely

Když je složený, má stan tvar elegantní rakve. Podle Porsche pohodlně ubytuje dvě dospělé osoby, které si budou užívat výhled dvěma bočními okny a jedním stropním. Používat se dá v každém ročním období a v každém počasí, kdy pohodlí zajistí pěnová matrace Porsche. Fakt, že jde o produkt známé automobilky pak potvrdí i loga jak na stanu, tak na jeho plastovém obalu.

Podle výrobce je postavení velmi snadné. Stačí jen otevřít uzamykatelné bezpečnostní západy a následně vše jednoduše pomocí dvou plynových tlumičů rozbalit. Zabere to jen pár sekund. Jištění stanu pak poskytují čtyři integrované pevné tyče. Stan bude k dispozici ve dvou barevných provedení – kombinace černé a světle šedé a černé a tmavě šedé. V Německu by měl být k dispozici už během listopadu, přičemž cena byla stanovena na 4980 eur, tedy asi 122 000 Kč. Ke stanu do nabídky brzy přibydou ještě další vychytávky ke kempování, jako jsou vyhřívané deky, organizéry nebo tašky na trekingové boty.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek