Při cestách po dálnicích jsou čas od času u krajnic k vidění zbytky pneumatik z nákladních aut. Snadno se ale může stát, že pneumatiky nebo to, co z ní zbylo, zůstane ležet v jízdním pruhu a to je jako pozvánka pro pořádný průšvih. Stačí nepozornost, špatné počasí nebo třeba tma a ten kus gumy může snadno zapříčit i vážnou dopravní nehodu. Přesně to se stalo ve čtvrtek na dálnici D3.

Policisté, ale i hasiči a hned několik odtahových vozů muselo na dálnici nedaleko Sudoměřic u Tábora ve směru od Prahy na České Budějovice zasahovat po osmé hodině večerní. Vše začalo právě ležícím zbytkem gumy v levém jízdním pruhu.

Přečtěte si také:  Díky bleskovému vyhýbacímu manévru zabránil policista nehodě. Pro řidiče náklaďáku si pak dojel

Do ní nabouralo několik málo řidičů a následně do nich další. Celkem na dálnici zůstalo 10 nabouraných aut a je velké štěstí, že se nikomu nic nestalo. Trosky aut ale dálnici zcela zablokovaly a tak musela být na několik hodin zcela uzavřena. Podle policie ten zbytek pneumatiky způsobil škodu asi 350 000 Kč.

Vzhledem k tomu, že jsme tranzitní zemí, což znamená, že se po našich dálnicích pohybují tisíce kamionů denně, není problém na takový zbytek prasklé pneumatiky narazit. Co v takovém případě dělat? Na dálnici u zbytků pneu nezastavujte, zbytečně vystavíte riziku sebe, ale i ostatní, především ty nepozorné.

Přečtěte si také:  Ferrari 458 Spider nabouralo v Londýně do Ferrari 812 Superfast a BMW M6 Gran Coupé. Škody jsou velké

Nejlepší je zavolat na linku 158, kde policistům popíšete situaci a ideálně také přidáte kilometr dálnice, na kterém pneumatika leží. Hlídka s majáky, popřípadě ve spolupráci s pracovníky ŘSD, se o nebezpečný objekt postará.

Upozornění na komentáře
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments