Ferrari F40 detailing

Když je mytí auta věda… Tohle video ukazuje detailing na epickém Ferrari F40

Autor: Pavel Srp - 17. 6. 2019


Jste také jedni z těch, kteří umytí svého auta řeší tak, že jezdí do kartáčové myčky na čerpacích stanicích? Anebo třeba čekáte, až auto oprší? Pak pro vás asi přiložené video příliš zajímavé nebude, pro ty, kdož o své auto pečují se štětečky a v rukavičkách, by mohlo být naopak velmi zajímavé. Ukáže totiž parádní detailing na epickém Ferrari F40.

Úkol u tohoto Ferrari F40 zněl jasně. Bylo potřeba do uvést do co nejlepšího stavu a jak vidno z některých záběrů, jeho lak nebyl úplně bezchybný. Vše samozřejmě důkladným umytím auta včetně všech možných zákoutí, záhybů a skulinek. Následovalo strojové rozleštění karoserie a nakonec její zavoskování. Mezi těmito hlavními kroky byla ale samozřejmě i spousta dalších kroků, o kterých by dokázali (nejen) odborníci z Auto Attention dlouho mluvit.

Výsledek je parádní, ale užije si ho jen málo lidí. Tohle auto je totiž sběratelský kus, který nikdy nebyl registrován na značky a nikdy nejezdil po silnici. Po této očistné kúře ho tak jeho majitel opět zavře do klimatizované haly mezi další svá auta.

A je to škoda, protože Ferrari F40 je sice už poměrně letitý supersport, ale jeho hodnoty působí parádně i dnes. Mezi nápravami se totiž nachází twin-turbo vidlicový osmiválec s objemem 2,9 litru. Jeho výkon 352 kW/478 koní se přes manuální pětistupňovou převodovku dostává na kola zadní nápravy, pro která tehdy Michelin vyvinul zcela nové speciální pneumatiky. Zrychlení z 0 na 100 km/h bylo otázkou pouhých 4,1 sekundy a maximální rychlost slibovala až 324 km/h.

Navíc tohle auto parádně funguje na silnici…

Driftovat s Ferrari F40 chce obrovské koule… – video

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru