gas-monkey-garage-ferrari-f40-na-prodej-1

Upravené Ferrari F40 z dílny Gas Monkey Garage Richarda Rawlingse jde do aukce

Autor: Pavel Srp -   31. 1. 2019


Ferrari F40 je jedním z těch nej aut, která kdy vznikla. Jedno z nich, navíc velmi speciální, jde do aukce. Jde o upravený kousek z dílny Gas Monkey Garage. Speciální je zejména tím, že je upravené. 

Ovšem než začnete spílat ruce, klít a nadávat, že jde o zneuctění, pak vězte, že auto díky tomu dostalo nový život. Richard Rawlings ho totiž v roce 2013 koupil poškozené po poměrně vážné nehodě. I tak ho stálo těžko představitelných 400 tisíc amerických dolarů!

Auto pak bylo opraveno, v rámci toho dostalo několik úprav. Auto bylo kompletně odstrojeno až na rám a poškozené nebo chybějící díly byly nahrazeny originálními díly Ferrari, případně neoriginálními, tuningovými díly. Jde zejména o sportovní, nastavitelný podvozek Penske Racing a kola HRE Wheels. Celek pak završil nový černý lak karoserie, s nímž žádné Ferrari F40 nikdy z továrny nevyjelo.

Když už bylo celé auto rozebráno, rozhodlo se i to, že bude upraven motor. 2,9litrový vidlicový osmiválec dostal nová turbodmychadla, hliníkový setrvačník, kevlarovou spojku či kompletní výfukové potrubí Tubi exhaust.

A protože Richard Rawlings natáčel s Discovery Channel o své dílně seriál, mohli jste auto vidět na televizních obrazovkách. Pokud jste ho neviděli, podívat se na to můžete alespoň v tomto nepříliš kvalitním videu.

V roce 2014 putovalo už opravené a upravené do aukce v aukčním domě . Tam se prodalo za 742 500 amerických dolarů. Nový majitel basketbalista Reggie Jackson měl bohužel problémy s úřady a v minulém roce byl odsouzen. Auto zabavila vláda a ta ho teď prostřednictvím aučkního domu Apple Towing Company opět prodává. Podrobnosti najdete ZDE.

V současnosti je cena na více než půl milionech amerických dolarů a Richard Rawlings ho chce koupit zpět. Informoval o tom na webových stránkách své dílny Gas Monkey Garage.

Štítky: , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek