Kdo vyhraje sprint: Ferrari F40, Lamborghini Aventador, Porsche 9ff, Ford GT, McLaren MP4-12C nebo McLaren P1? – video

Autor: Pavel Srp - 14. 8. 2014


Znáte takové ty hospodské debaty, kdy jeden tvrdí, že nejrychlejší auto je Ferrari, druhý tvrdí, že rozhodně ne, že je to Lamborghini, ale s tím zase nesouhlasí ten třetí, protože je to zcela jistě McLaren… Parta majitelů podobných supersportů se rozhodla to vyzkoušet a na start sprintovací dráhy nepostavili žádná ořezávátka, ale exkluzivní supersporty

Nevěříte? Tak si přečtěte seznam aut: Ferrari F40, Lamborghini Aventador, Porsche 9ff, Ford GT, McLaren MP4-12C a McLaren P1.

Už to první jmenované je neskutečná pecka. Jen vidět ho naživo je nesmírně těžké a u běžného člověka se to rovná takřka výhře jackpotu v sázkových hrách, ale vidět ho v plném nasazení na letištní dráze? Nemyslitelné! Navíc je vidět, že ani po těch letech, neztratilo nejen nic ze své krásy, ale ani rychlosti! Pod kapotou má motor V8 o objemu 2,9 litru s dvěma turby a výkonem 471 koní. To je na auto vážící jen lehce přes tunu opravdu hodně slušné! Zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy a maximální rychlost 324 km/h. V osmdesátých letech minulého století!

Auta se spolu postupně staví na startovní dráhu, až z nich vzejde konečný vítěz. Schválně si tipněte, co za auto to bude…. Nebudu vás napínat, nejrychlejším ze všech nakonec je McLaren P1.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek