tuningovy sraz

Kachna na střeše byl na tuningovém srazu ten nejmenší problém. Policisté řešili dlužníky, jízdu na kapotě i opilce

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 25. 7. 2023


Každý rok se během léta odehraje řada tuningových srazů a každý rok se na ně jezdí podívat i policie. Ne snad, že by jeli vystavit své policejní Ferrari, spíše jedou kontrolovat, zda účastníci dodržují pravidla provozu, nejezdí opilí nebo s auty, která nevyhovují technickým předpisům. Nejinak tomu bylo v případě nedávného srazu na Plzeňsku, kde policisté na pokutách vybrali bezmála 80 tisíc korun!

Sraz probíhal v sobotu 22. července večer na parkovišti jednoho z plzeňských obchoďáků. Podle policistů se na místo sjelo asi 500 příznivců tuningu, přičemž policisté řešili 90 přestupků, 83 z nich vyřešila na místě pokutami za celkem 79 100 Kč. Zbylé byly předány do správního řízení.

Nejčastějším přestupkem bylo překročení maximální povolené rychlosti, které policisté řešili s 29 řidiči. Dalších 22 řidičů jelo s autem, které mělo nevyhovující technický stav. Osmi z těchto aut dokonce policisté na měsíc omezili platnost technické kontroly. Dalších sedm řidičů jelo bez bezpečnostního pásu, čtyři byli neohleduplní k ostatním účastníkům provozu a další čtyři telefonovali za jízdy. „Policisté mezi účastníky zjistili i další přestupky, například nepředložení řidičského oprávnění, jízdu bez světel, jízdu v kufru či na kapotě vozidla. Jeden řidič nadýchal při orientační zkoušce přestupkovou hodnotu alkoholu. Jeden z účastníků měl na vozidle jiné registrační značky a dva řidiči byli odhaleni v systému jako dlužníci,“ popsala policejní mluvčí Eva Červenková. Pokutu si vysloužili také tři piloti dronů, kteří nad stovkami účastníků létali. Podle zákona o civilním letectvím se tak dopustili přestupku.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru