Jerry Seinfeld prodává část své exkluzivní Porsche sbírky

Autor: Anina Russová - 21. 1. 2016


Pamatujete si ještě na pořad Show Jerryho Seinfelda? Vysílal se u nás sice už před dlouhou dobou, ale úspěch měl. V Americe se vysílá stále a jde už o jeho několikáté pokračování. Jeho hlavní hvězda, tedy Jerry Seinfeld, s ním má stále úspěch. Kromě toho je producentem, moderátorem a zahrál si také v pár celovečerních filmech. Je ale také vášnivým milovníkem Porsche a tři opravdové skvosty ze své sbírky se rozhodl prodat v aukci, která se uskuteční 11. března v rámci aukce Amelia Island.

Jerry-Seinfeld-Porsche-prodej-aukce

Pokud tedy máte na účtě pár přebytečným milionů, určitě si tady vyberete. Jako první představíme skvostné Porsche 356A/1500GS Carrera Speedster z roku 1958. Jde o jeden ze 151 vyrobených kusů a navíc jeden z třinácti, které šly do prodeje v zářivě zelené barvě s názvem Auratium. Prodejce očekává, že by se mohla vydražit za minimálně 2 miliony dolarů, tedy v přepočtu necelých 50 milionů korun.

Druhým vozem je Porsche 911 Carrera 3.0 IROC RSR z roku 1974, jehož cena se odhaduje na něco mezi 1.2 a 1.5 milionu dolarů, tedy v přepočtu mezi 29 a 36 miliony korun. Jde o jednu z pouhých 15 vyrobených 911 s označením RSR, které byly určené pro mezinárodní automobilovou soutěž Race of Champions.

Posledním a nejzajímavějším kouskem je Porsche 550 Spyder z roku 1955. Tenhle dvoudvéřový roadster je něco jako sen. 115 koní, kterými disponuje řadový čtyřválec umístěn uprostřed bylo na svou dobu vcelku dost. Bohužel právě v modelu 550 Spyder se ve svých 25 letech zabil herec James Dean. Očekává se, že by se mělo vydražit za cenu mezi 5 a 6 miliony dolarů, tedy mezi 120 a 144 miliony korun.

Tak co, vybrali byste si? My rozhodně!

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru