Jel opilý, tak Teslu přepnul na Autopilot. Naboural do zasahujících hasičů a záchranářů

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Dept. of Public Safety/Twitter - 20. 7. 2020


Lidská blbost zřejmě nezná meze. Už řadu let se vysvětluje, že systém Tesly s názvem Autopilot umí v řízení pomoci, ale rozhodně není nastavený tak, aby řídil zcela sám. Stále však existuje celá řada řidičů, která si myslí, že Tesly umí řídit a jezdit zcela samy a oni jsou v autě jen náklad, který takto bude převezen z bodu A do B. Jak velká chyba takové smýšlení je, už ukázala řada dopravních nehod, při nichž tací „řidiči“ i umírali.

Autopilot Tesly má k dokonalosti stále daleko. Jde velmi snadno přelstít – video

Tesla se tedy rozhodla, že svůj systém bude muset přejmenovat, aby se zákazníci už jednou pro vždy pochopili, že přenechávat řízení na systémech auta, které ještě nejsou dokonalé, je prostě špatné. Než se tak ale stane, najde se nejspíš ještě hodně šílenců, kteří souboru kabelů a řídících jednotek, kterým se zatím ještě Autopilot říká, budou věřit. Jako 23letý muž z Kalifornie, který sedl do své Tesly Model S pod vlivem alkoholu a tak se rozhodl, že jí nechá domů řídit.

Jenomže systémy Tesly cestou nezvládly zareagovat na záchranáře a hasiče zasahující u nehody. A vzhledem ke svému stavu nezvládl zareagovat ani mladý muž. Výsledkem je nepěkná nehoda, při které Tesla nabrala velké policejní auto a dotlačila ho až do sanitního vozu. Policejní SUV skončilo až na čelním okně Tesly, přičemž přišlo o zadní část. Tu přední pak rozbil náraz do sanitky. Je obrovské štěstí, že kromě řidiče se nikomu jinému nic nestalo. Ten byl převezen do nemocnice s vážnými, ale život neohrožujícími zraněními. Ačkoliv vyšetřování probíhá, už teď byl řidič obviněn za jízdu pod vlivem.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru