00-Jeep 80th Anniversary

Jeep slaví 80. narozeniny. Na trh uvede speciální edice 80th Anniversary ke všem svým modelům

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Jeep -  5. 2. 2021


Rok 2021 je pro značku Jeep mimořádný. Letos totiž značka Jeep slaví 80. let svého vůdčího postavení v segmentu 4×4, jako i osm desetiletí svobody jízdy v přírodě a dobrodružství.

Legenda značky Jeep se začala psát v roce 1941 s legendárním modelem Willys MB – prvním masově vyráběným vozem 4×4 – a v průběhu dekád se rozvíjela prostřednictvím nových produktů, které se zásadně podepsaly na jejím věhlasu a učinily z ní synonymum jízdy v terénu.

Nepřetržité inovace vedly k evoluci legendy, a to i ve smyslu komfortu, ovladatelnosti a konektivity, která je dnes stejně důležitou součástí její DNA jako offroadové schopnosti.

Značka Jeep slaví 80. narozeniny a současně vstupuje do další velmi vzrušující fáze své historie. Ta se týká elektrifikace a v loňském roce vedla k uvedení prvních plug-in hybridních modelů na evropský trh: Renegade 4xe a Compass 4xe.

Přečtěte si také:  Toyota C-HR nové generace se představuje. Přijede jako hybrid i plug-in hybrid

Elektrifikované modely nesou logo 4xe, teda Renegade 4xe a Compass 4xe a při jízdě na ryze elektrický pohon nabízejí mobilitu s nulovými emisemi. Ta je kombinovaná s vysokou úrovní bezpečnosti ve všech podmínkách, která pramení mimo jiné i z pohonu eAWD. Dnes logo 4xe označuje všechny elektrifikované modely značky Jeep s pohonem všech kol, které se mohou pochlubit schopnostmi, výkonem a dokonalou rovnováhou mezi účinností, potěšením z jízdy a ohleduplností k životnímu prostředí.  

6_Jeep-Renegade-80th-Anniversary
Jeep Renegade 80th Anniversary

V Evropě budou oslavy 80. výročí probíhat celý rok a budou je doprovázet speciální akce, které zákazníkům a příznivcům přiblíží značku i její historii. První událostí je dnešní tisková konference, na které se představují modely nové speciální edice 80th Anniversary. Tyto modely vzdávají hold 80leté historii značky, ale zároveň navazují na dlouholetou tradici speciálních edic, která započala v roce 1966 a od té doby doprovází všechna speciální výročí a dosažené úspěchy.

Modely nové speciální edice 80th Anniversary

Hvězdou roku 2021 bude bezpochyby speciální série 80th Anniversary modelů Renegade, Compass, Wrangler a Gladiator. Každý model edice 80th Anniversary vychází z nejprodávanější verze, a kromě mnoha vyspělých technologií a prvků bezpečnosti nabízí estetické změny, které jej činí naprosto jedinečným.

Prvním modelem edice Jeep 80th Anniversary, který přichází na trh a u evropských prodejců je již k dispozici je Renegade. Modely Compass, Wrangler a Gladiator 80th Anniversary se pak u prodejců objeví na jaře tohoto roku.  

Přečtěte si také:  Test Jeep Compass 2.0 MultiJet 4WD

Ačkoliv mezi těmito modely Jeep existuje řada rozdílů, z hlediska velikosti i charakteru, sdílejí nezaměnitelný vzhled a specifické designové prvky včetně loga 80th Anniversary, doplňků v pololesklé úpravě Granite Crystal, látkových sedadel s diamantovým vzorem nebo kožených sedadel s oranžovým prošíváním a logem 80th Anniversary, leskle černých doplňků v interiéru a log na sedadlech a koberečcích. Vnější vzhled výročních modelů doplňují specifická kola z lehké slitiny.

8_Jeep-Renegade-80th-Anniversary
Jeep Renegade 80th Anniversary

Vozidla jsou poháněná spalovacími motory a plug-in hybridním hnacím ústrojím Jeep, a jsou doslova nabitá vyspělými technologiemi a bezpečnostními prvky, což dále zvyšuje jejich bezkonkurenční schopnosti v terénu. Nová výbava zahrnuje 8,4 až 10,1palcové dotykové obrazovky s digitálním rádiem DAB, navigací, funkcemi zrcadlení chytrého telefonu a službami UconnectTM, paket full LED osvětlení a novou úvodní obrazovku infotainmentu „Since 1941“.

Speciální edice 80th Anniversary bude také první verzí nového modelu Compass, která se na evropském trhu představí, ještě před oficiálním uvedením řady Compass na trh.

Rok exkluzivních akcí a služeb pro členy rodiny Jeep

Letošní produktové inovace doprovodí speciální komunikační iniciativy a speciální akce, jejichž cílem je přiblížit zákazníkům a příznivcům historii značky Jeep.

Jednou z nich je i Jeep Wave, nový věrnostní program nabízející majitelům vozidel Jeep exkluzivní služby a speciální výhody pro posílení jejich pocitu sounáležitosti s komunitou, což je jeden z hlavních pilířů zážitku Jeep na celém světě. Jeep Wave bude nabízen od ledna u speciálních sérií 80th Anniversary a také u všech zakoupených nebo leasingových vozidel Jeep roku 2021. Program se vyznačuje logem inspirovaným tradičním pozdravem majitelů vozidel Jeep – mávnutím ruky nebo dvěma či čtyřmi prsty nataženými před volant. Toto gesto přátelství je součástí historie Jeep a této tradice se drží všichni jeepeři.

https://automotozpravy.cz/wp-content/uploads/2021/02/9_Jeep-Renegade-80th-Anniversary.jpg
Jeep Renegade 80th Anniversary

Mezi hlavní výhody programu Jeep Wave patří první dvě pravidelné prohlídky (do 24 měsíců od nákupu) díky dvouletému program údržby EASY CARE, silniční asistence 24/7, prioritní zákaznický servis poskytující vícejazyčné callcentrum Jeep a přednostní přístup na akce značky a jejich partnerů. Nový program Jeep Wave byl již uveden na hlavních evropských trzích a v několika příštích měsících se rozšíří i na ostatní trhy.

80 let inovací a nová éra udržitelné mobility 

Od roku 1941 došlo pochopitelně k mnoha změnám, ale způsob, jakým Jeep koncipuje svá vozidla – a jak s nimi většina majitelů žije v každodenním životě – zůstal zachován. Díky tomu je značka Jeep vnímaná po celém světě jako symbol svobody, dobrodružství, autenticity a vášně.

Přečtěte si také:  Suzuki Swift slaví 40leté výročí. Je tu s námi už v páté generaci

Jen si vzpomeňte na Willys MB z roku 1941, který v roce 1949 následoval model Willys Wagon s pohonem všech kol, jež nastartoval segment sportovně užitkových vozidel neboli SUV či objevení kategorie prémiových SUV uvedením modelu Wagoneer v roce 1963. Během osmi desetiletí byl Jeep průkopníkem nových segmentů a nových technologií. Nyní je značka připravena začít psát další kapitolu svých dějin, a to prostřednictvím modelů Renegade 4xe a Compass 4xe.

K těmto průkopnickým modelům se již brzy přidá plug-in hybridní Wrangler 4xe, technologicky nejvyspělejší a nejschopnější Wrangler všech dob, který byl veřejnosti poprvé představen v září na autosalonu v Detroitu. Novému modelu se kromě řady jiných epických cest podařilo v ryze elektrickém režimu absolvovat stezku Rubicon na pohoří Sierry Nevada, která je jednou z nejnáročnějších offroadových tras na světě a značka Jeep ji již dlouhá léta využívá pro testování a zlepšování terénních schopností svých vozidel.

11_Jeep-Renegade-80th-Anniversary
Jeep Renegade 80th Anniversary

Jeep Renegade 80th Anniversary

Exteriér nového modelu Jeep Renegade 80th Anniversary se vyznačuje osobitým stylem s polesklými detaily Granite Crystal na ikonické sedmiotvorové masce chladiče, 18palcových kolech z lehké slitiny a exkluzivním výročním logu 80th Anniversary.

Vzhled této nové speciální edice dotváří zatemněná okna a paket full LED osvětlení s LED světly denního svícení, hlavními světlomety, mlhovými světly a zadními koncovými světly.

Přečtěte si také:  Ford Ranger Plug-in Hybrid se představuje. Umí fungovat i jako zdroj energie například pro nářadí

V interiéru na první pohled zaujmou tmavě šedá látková sedadla s diamantovým vzorem (k dispozici také v koženém provedení) s oranžovým prošíváním a nápisem 80th Anniversary.

Černý strop a berberové koberečky s výročním logem dotvářejí černý interiér, který hostí řadu uživatelsky vstřícných technologií. Ty zahrnují infotainment UconnectTM s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou, integraci chytrého telefonu se zrcadlením funkcí a aplikací, digitální rádio DAB, navigaci a služby UconnectTM. Unikátním doplňkem výbavy 80th Anniversary je nová úvodní obrazovka infotainmentu s tématem „Since 1941“.

10_Jeep-Renegade-80th-Anniversary
Jeep Renegade 80th Anniversary

Pokročilé prvky bezpečnosti, které jsou dostupné u nového modelu Renegade 80th Anniversary zahrnují adaptivní tempomat, monitoring mrtvého úhlu s detekcí křížení dráhy za vozidlem, varování před čelním nárazem Plus, sledování jízdních pruhů Plus, inteligentní rychlostní asistent a rozpoznávání dopravního značení, dále přední a zadní parkovací senzory a asistent pozornosti řidiče, který sleduje míru únavy řidiče s cílem zabránit zbytečným nehodám.

Paleta motorizací se skládá ze zážehových a vznětových motorů a také plug-in hybridního hnacího ústrojí, ve všech případech ve specifikaci Euro 6D Final. Nabídka konkrétně zahrnuje přepracovaný vznětový motor 1.6 Multijet II s výkonem 130 koní při 3750 ot./min a točivým momentem 320 Nm při 1500 ot./min. Tento agregát je spojen s šestistupňovou manuální převodovkou a pohonem předních kol a vyznačuje se o 10 koní vyšším výkonem než u vznětové motorizace 1.6 předchozího modelového roku.

Paletu zážehových motorizací tvoří tříválec 1.0 Turbo s výkonem 120 koní a točivým momentem 190 Nm v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou a čtyřválec 1.3 Turbo s výkonem 150 koní a točivým momentem 270 Nm ve spojení s dvouspojkovou suchou převodovkou DDCT. Oba zážehové motory doplňuje pohon předních kol.

Nabídku speciální edice Renegade 80th Anniversary, která je již k dispozici u všech evropských prodejců Jeep doplňuje čtyřválec 1.3 Turbo s plug-in hybridní technologií, který v kombinaci s šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem eAWD dosahuje výkonu 190 koní a točivého momentu 270 Nm.

13_Jeep-Renegade-80th-Anniversary
Jeep Renegade 80th Anniversary

Řada Renegade modelového roku 2021

Uvedení speciální edice 80th Anniversary následuje krátce po uvedení modelu Renegade modelového roku 2021, který je vybaven řadou přepracovaných pohonných jednotek, jejichž cílem je zlepšení výkonu verzí s pohonem předních kol a splnění emisní normy Euro 6D Final.

V modelovém roce 2021 je Renegade k dispozici se zážehovými a vznětovými motory a plug-in hybridním hnacím ústrojím, a ve čtyřech stupních výbavy (Longitude, Limited, S a Trailhawk) jako i výroční edici 80th Anniversary.

Přečtěte si také:  Továrna Dingolfing oslavuje jubilejní 50. rok provozu zahájením výroby nového BMW i5

Pro posílení možností personalizace nabízí toto kompaktní SUV značky Jeep v modelovém roce 2021 až 7 specifických kol a 18 různých barevných konfigurací, rovněž s možností černé střechy.

12_Jeep-Renegade-80th-Anniversary
Jeep Renegade 80th Anniversary

Jeep Gladiator 80th Anniversary

Nový Jeep Gladiator 80th Anniversary se může pochlubit 18palcovými koly z lehké slitiny s prvky v odstínu Granite Crystal, přední maskou chladiče a rámečky mlhových světel i předních světlometů v šedé metalické úpravě Neutral, hard topem a lemy blatníků v barvě karoserie a výročními logy. Nástřik korby a boční stupačky dodávají vozidlu větší funkčnost a praktičnost a doplňují estetiku speciální edice.

Interiér speciální edice se vyznačuje černými koženými sedadly s oranžovým prošíváním a logem 80th Anniversary, která dále vylepšují velkoryse vybavený interiér. Standardní technologie a prvky bezpečnosti zahrnují audio systém Alpine s výkonem 552 W a 9 reproduktory, systém Uconnect 8.4 NAV s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu, monitoring mrtvého úhlu, detekci křížení dráhy za vozidlem a bezklíčový vstup a startování Keyless Enter ‚N Go.  Standardní výbava zahrnuje také specifické koberečky a prémiové čalounění stropu.

Nový Gladiator 80th Anniversary, který k prodejcům dorazí na jaře tohoto roku, je poháněn vznětovým motorem 3.0 MultiJet V-6 s výkonem 264 koní a točivým momentem 600 Nm a je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Jeep Wrangler 80th Anniversary

V exkluzivní výroční edici 80th Anniversary bude k dispozici také ikonický Jeep Wrangler. Pochlubí se osobitými stylistickými prvky, jakým jsou maska chladiče a rámečky mlhových světel a hlavních světlometů v metalickém šedém odstínu Neutral a specifická 18palcová kola z lehké slitiny v dvoubarevném provedení s doplňky v odstínu Granite Crystal. Estetiku této výroční edice dotvářejí full LED světlomety, hard top v barvě karoserie a logo 80th Anniversary na předních blatnících.

14_jeepwrangler80thanniversary
Jeep Wrangler 80th Anniversary

Interiér je vybaven černými koženými sedadly s oranžovým prošíváním a výročním logem 80th Anniversary, dále koženým čalouněním palubní desky s kontrastním prošíváním a specifickými černými koberečky. Standardní výbava zahrnuje infotainment Uconnect™ 8.4 NAV s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu, 7palcový TFT displej mezi kontrolními ukazateli a audio systém Alpine s výkonem 552 W a 9 reproduktory.

Pokud jde o bezpečnostní prvky, ve standardu nalezneme monitoring mrtvého úhlu s detekcí křížení dráhy za vozidlem, zadní kameru, přední a zadní parkovací senzory, bezklíčový vstup a startování Keyless Enter ‚N Go a elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka.

Přečtěte si také:  Srovnali jsme Jeepy Wrangler ve verzích Rubicon a Sahara. Vzali jsme je do terénu

Nová výroční edice Wrangler 80th Anniversary bude u evropských prodejců k dispozici na jaře tohoto roku, a to s přeplňovaným dvoulitrovým zážehovým čtyřválcem s výkonem 272 koní a točivým momentem 400 Nm v kombinaci s osmistupňovou automatickou převodovkou, a pokročilým plug-in hybridním hnacím ústrojím 4xe.

15_Jeep-Wrangler-80th-Anniversary
Jeep Wrangler 80th Anniversary

Jeep Wrangler 4xe je nejschopnějším modelem Wrangler všech dob. Díky dvěma elektrickým motor-generátorům, vysokonapěťovým bateriím a vysoce účinnému přeplňovanému zážehovému motoru 2.0 s osmistupňovou automatickou převodovkou nabízí maximální kombinovaný výkon 380 koní.

Jedná se o nejvyspělejší hnací ústrojí, jaké kdy bylo pro ikonu značky Jeep vyvinuto. Toto řešení optimalizuje spotřebu paliva a produkci emisí CO2 a nabízí možnost ryze elektrického pohonu, a to na vzdálenost až 50 km. Elektrické hnací ústrojí je dokonale integrované do pohonu všech kol, což dále zlepšuje offroadový výkon této legendy.

Wrangler modelového roku 2021

V modelovém roce 2021 je řada Wrangler ještě účinnější, bezpečnější a vhodnější pro každodenní potřeby i offroadová dobrodružství. Vděčí za to například zážehovému přeplňovanému motoru 2.0 splňujícímu emisní normu Euro 6D-Final a přední kameře pro dokonalý přehled dění bezprostředně před vozidlem (standard u verze Rubicon, volitelně u verzí Sahara a 80th Anniversary). U verze Rubicon se nově objevuje režim Offroad+, který upravuje parametry hnacího ústrojí a podvozku pro zvládnutí písku a kamenů v extrémním terénu a rozvíjí schopnosti pohonu všech kol Rock Trac. Vůbec poprvé jsou u verze Rubicon k dispozici lemy blatníků, střecha a poloviční dveře v barvě karoserie (poloviční dveře jsou k dispozici také pro verzi Sahara).

Nový Jeep Compass 80th Anniversary

Nový Compass se vyznačuje svěžím, technologicky vyspělým vzhledem a současně si zachovává svůj charakter městského, moderního a vytříbeného vozidla. První verzí, která dorazí na evropský trh bude speciální edice 80th Anniversary. Tato výroční edice, která bude zároveň vlajkovou lodí řady se pochlubí exkluzivními stylistickými prvky, jakými jsou výroční loga a exkluzivní 18palcová kola z lehké slitiny. U evropských prodejců bude novinka k dispozici na jaře tohoto roku.

1_New-Jeep-Compass-80th-Anniversary
Jeep Compass 80th Anniversary

Nový Jeep Compass se může pochlubit přepracovaným vzhledem karoserie a zcela novým interiérem, řadou zážehových a vznětových motorů a také plug-in hybridním hnacím ústrojím. Nabízí rovněž bohatou škálu technologií pro komfortnější a chytřejší městská dobrodružství. Nové bezpečnostní systémy zlepšují chování na vozovce i proslulé schopnosti v terénu Jeep.

2_New-Jeep-Compass-80th-Anniversary
Jeep Compass 80th Anniversary

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *