lamborghini-espada-hot-rod-na-prodej-ebay

Jedinečné Lamborghini Espada hot rod je na prodej

Autor: Pavel Srp - 24. 4. 2019


Chcete opravdu jedinečné auto? Aktuálně můžete jedno takové koupit v Americe. Jde o řádně upravené Lamborghini Espada. Stát vás ale bude nezanedbatelných 750 tisíc dolarů!

Lamborghini Espada je krásné historické kupé, které bylo vyráběno mezi lety 1968 – 1978. Je vzácné a je jich málo, vždyť celkově bylo vyrobeno jen 1 227 kusů. Je otázkou, z jakého auta vznikla tato stavba, kterou nemá na svědomí nikdo jiný než Danton Arts Kustoms z Francie. Vzpomínáte si třeba na hot rod Porsche?

Po úpravě je tohle auto jediným na světě. Žádné jiné nikdy na silnici ani v žádné soukromé garáži nepotkáte. Pro auto byl postaven rám na zakázku, na kterém je karoserie, motor i zbytek auta. Mimochodem motor je prý původní V12, ale dostal zcela nový nerezový výfuk.

Auto je plně funkční. Panely karoserie nejsou laminátové ani karbonové, ale jsou z kovu. Ten je nakonec lakovaný matně šedým lakem, k němuž se perfektně hodí kontrastní červená kola. Jde o speciální disky Unique Rims, které byly vyrobeny ve společnosti Govad v Kanadě. Na přední nápravě mají průměr 19 a na zadní dokonce 20 palců.

Speciální je tohle auto i díky podpisům, protože na karoserii je podepsaný nejen Fabio Lamborghini, který je synovcem slavného zakladatele značky Lamborghini Ferrucia, ale také Richard Rawlings z Gas monkey garage, jehož můžeme znát z televizního pořadu. 

Auto se nachází v americkém Wisconsinu a inzerát najdete ZDE.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek