Víte, jak asi vypadá automobilové nebe? Pro každého to bude trochu jinak, ale nad následujícími fotkami se zasní možná každý. Máme pro vás totiž sadu fotografií, které poodhalují jeden z nejúžasnějších skladů, které na světě existují.
remi-dargegen-tajny-sklad-porsche-01

Ohromná hala patří automobilce Porsche a ta tu ukrývá ty největší skvosty, testovací muly nebo prototypy. Garantuji vám, že přesně tomuhle se říká „vlhký sen petrolheada“! 🙂
remi-dargegen-tajny-sklad-porsche-06

Do podobné haly už jsme se jednou podívali, Mohli jsme tam vidět například Porsche 911 s motorem uprostřed, ale v téhle hale je toho mnohem víc. Najít tu lze všechny generace a všechny varianty 911, přes 959, které řádily v písečných dunách v rámci závodu Paříž-Dakar, až například po 997 GT3 RS či nejnovější 991. Nechybí tu ani klasické kousky jako mé oblíbené Porsche 356, závodní IMSA 961, 718 RSK a WRS a několik speciálů z Le Mans.
remi-dargegen-tajny-sklad-porsche-05

Tady vážně nevíte, kam se dívat dřív, nad čím se rozplývat nebo po čem toužit. Kromě výše zmíněného je tahle hala plná různých dalších prototypů a testovacích kousků. Vypadají možná jako auta úplně zapomenutá, ale všechna jsou neustále připravena, aby mohla vyrazit na nějakou výstavu nebo se postavit do Porsche muzea.
remi-dargegen-tajny-sklad-porsche-03

Tam se totiž vystavené exponáty různě obměňují. Porsche se o své (často hodně cenné a ceněné) kousky asi moc nebojí a pravidelně je vysílá na různé veteránské rallye prakticky po celém světě.
remi-dargegen-tajny-sklad-porsche-02

Tak si společně s námi zaslintejte. Je to prostě pohled pro bohy! Kompletní fotogalerie od fotografa jménem Rémi Dargegen pro magazín Classic Driver je ZDE.

remi-dargegen-tajny-sklad-porsche-04