Jedinečná sbírka skvostných vozů ukrytá několik desetiletí ve stodole jde do aukce – foto + video

Autor: Anina Russová - 8. 12. 2014


Všichni určitě sníme o tom, že jednoho dne úplnou náhodou narazíme na pečlivě ukrytou sbírku krásných aut v nějaké zapadlé stodole. Ale také všichni víme, že takové náhody moc nejsou a starých stodol plných aut už moc není. Ale sem tam se ještě takový poklad podaří objevit, jako před pár týdny ve Francii. A věřte, že budete stejně jako já jen nevěřícně zírat a kroutit hlavou.

Na jednom pozemku byl ve staré, napůl rozpadlé stodole objeven poklad v podobě více než stovky klasických veteránů, které zde byly uloženy po několik desetiletí. Jde o auta, která byla vyrobena mezi lety 1905 až 1970, takže si zde vybere opravdu každý. Mezi unikáty nechybí krásky zvučných jmen jako Bugatti, Porsche, Ferrari, Maserati a mnoho a mnoho dalších. Většina aut byla uschována pod nějakým přístřeškem, ale některá byla bohužel plně vystavena přírodním vlivům. Díky tomu se podaří zachránit tak 60 z nich. Zbytek poputuje na výstavu ve stavu, v jakém jsou.

Vraťme se ale k těm, které jsou ještě schopné projít náročnou renovací. Ukrývá se mezi nimi i jedno z tří vyrobených Maserati A6G Gran Sports z roku 1956 nebo třeba Ferrari 250 GT SWB California Spider z roku 1961. To nejen, že patřilo dvěma francouzským hvězdám stříbrného plátna Alainu Delonovi a Gérardu Blainovi, ale jde o jeden z posledních kusů z celkových 37 vyrobených.

Celá naprosto jedinečná sbírka patří francouzskému speditérovi Rogeru Baillonovi, kterému se jednu dobu opravdu dařilo, ale těžká 70. léta jeho firma nepřežila. Proto část sbírky svých aut prodal a zbylá část zmizela ze světa. A právě ta druhá se na světlo světa zase vrátila právě teď, aby nám všem vyrazila dech.

6. února 2015 se bude zhruba šedesátka vozů dražit v Paříži na aukci Artcurial Retromobile a už v tuhle chvílii je jasné, že vydražené čásky budou více než zajímavé.  Jen za výše zmíněné Ferrari 250 GT se očekává cena okolo 12 milionů € a za Maserati cena kolem 1.2 milionu €.

Podívejte se níže na krásu poznamenanou zubem času, která ale i pod nánosem prachu, špíny a mechu bere dech.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru