Jedinečná karbonová lahev s prvotřídním šampaňským Bugatti byla prodána. Čeká ji ještě úprava dle přání majitele

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bugatti -  2. 1. 2022


Koncem listopadu se Bugatti pochlubilo s velmi speciální láhví na skvělé šampaňské. Spolu se svým podobně speciálním obalem vznikla jako pocta modelu La Voiture Noire. Už tehdy značka lákala na její prodej, kterého se nakonec zúčastnilo několik prominentních sběratelů a zákazníků. Jeden z nich aukci nakonec vyhrál, přičemž součástí výhry je i drobná úprava celého setu dle jeho představ.

Láhev, která je z uhlíkových vláken, byla vyráběna 150 hodin, přičemž finální kompletace celého setu měla 37 předem pečlivě naplánovaných kroků. To byl ale jen začátek. Nikdo nechce tak speciální láhev dávat chladit do lednice nebo snad uložit do ledu. Proto je její karbonový obal, částečně polstrován kůží, vybaven speciálním chlazením, které ji udrží v ideální teplotě. Upřímně ale nevěřímetomu, že tuhle láhev někdy někdo otevře. Už jen proto, že její cena rozhodně nikdy nebude klesat. Spíše naopak.

Přečtěte si také:  Světlo světa spatřila jedinečná karbonová lahev se šampaňským, stvořená jako pocta Bugatti La Voiture Noire

Tím se dostáváme k ceně láhve a jejího obalu. Bugatti ji nikdy neprozradilo a nepochlubilo se ani s tím, kolik za ni nakonec novopečený majitel dal. Dle vyjádření značky bylo při dražbě učiněno několik velice zajímavých nabídek, přičemž tu nejvyšší nakonec dal dlouholetý zákazník Bugatti, který ji uložil do své soukromé sbírky.

Tím to ale pro něj nekončí. Majitel dostane možnost spolupracovat s šéfdesignérem značky Achimem Anscheidtem. Společně by měli do obalu na lahev začlenit další jedinečné designové prvky tak, aby šlo o opravdu výjimečné a výrazně personalizované takřka až umělecké dílo. Bugatti k tomu jen uvedlo, že při této práci bude výrazně zohledněn vkus majitele.

Štítky: , , , , , , ,

1 názor na “Jedinečná karbonová lahev s prvotřídním šampaňským Bugatti byla prodána. Čeká ji ještě úprava dle přání majitele”

  1. Chtěl bych mít tolik prachů (a ropných vrtů) abych si tohle mohl dovolit. Ale nechtěl bych ani šuplík, ani flašku. S autem se nedá normálně jezdit a z karbonový flašky pít, pakliže vevnitř není skleněná.
    Takže jediné co se s tím dá dělat je říkat: já mám tolik prašulí, že si můžu kupovat naprosté ptákoviny. Nebo spekulace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *