Dokážete si představit, co byste dělali, kdybyste měli Ferrari F40? Auto, které stojí majlant a jakákoliv servisní akce jakbysmet… Asi byste ho nechali zaparkované v garáži, aby se mu nic nestalo. Ale osmdesátník John Clower ne, ten se svým ikonickým Ferrari jezdí.

John auto koupil v roce 2009. Ve videu se svěřuje o tom, že to byla jasná volba. Ferrari F40 je ikonické auto, a to i přesto, že jeho následníka Ferrari F50 bylo vyrobeno méně. Novější superferrari podle něj nemá takový šarm, ani auru. A my s ním souhlasíme.

Krátce o koupi se JohnClower stal i členem sportovních aut ve Velké Británii a podle jeho slov je prvním, kdo se tam přihlásil s F40. Mimochodem ve videu se zmíní také o tom, ýe to není jeho první Ferrari, ale že jich se synem měli asi 15 nebo 16.

Nevlastní ale jen Ferrari, ve své sbírce se jim vystřídaly i supersporty Lamborghini – aktuálně mají na prodej dokonce Murcielago SV – ale třeba i McLaren 675 LT. Přesto minimálně ještě jeden sen John má. Chtěl by koupit Porsche 918 Spyder. íká, že je to moderní auto, jednodušší na jízdu, což je ve srovnání s Ferrari F40 prakticky jakýkoliv moderní supersport.

Přečtěte si také:  Lamborghini Murciélago na každodenní ježdění? Proč ne, tohle má najeto už přes 400 tisíc km

Jeho Ferrari F40 také není úplně obyčejné. Ve videu si ho můžeme prohlédnout a poslechnout při jízdě, kterou doprovází všemožné prskání. Může za to nejen přísnými emise nesvázaný motor V8, ale i výfuk Tubi exhaust. Kromě toho má jeho Ferrari i jiné zadní sklo s dodatečnými větracími otvory pro odvod teplého vzduchu od motoru.