Je libo si byt vymalovat nejznámějšími barvami Porsche? Žádný problém a není to ani tak drahé

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Porsche - 22. 7. 2023


Pokud patříte mezi fanoušky značky Porsche a žena vás zároveň nenápadně tlačí do vymalování, máme pro vás tip, jak si tu práci trochu zpříjemnit. Porsche totiž nabízí své ikonické laky ve formě barev pro malování jak interiérů, tak exteriérů.

Barvy nabízí severoamerické zastoupení Porsche, odkaz na jejich eshop najdete zde. V nabídce jsou čtyři známé barvy. Zelená s názvem Irish Green, zářivě žlutá Speed Yellow, ibalginová růžová Ruby Star a samozřejmě krásná modrá Riviera Blue. V nabídce najdete barvy jak pro vnitřní zdi, tak ale také na dveře a zárubně. Dokonce můžete vybírat mezi lesklými a lehce matnými. Objednat ale můžete i venkovní barvy a také v lesklé nebo částečně matné verzi. Galon, tedy asi 3,8 litru vyjde na 75 dolarů, což je v přepočtu zhruba 1630 Kč.

A proč právě tato čtveřice barev? Důvodem je mimo jiné jejich oblíbenost mezi zákazníky a jejich nadčasovost. Irish Green byla poprvé použita na sportovním voze 356C a šlo také o jednu z prvních barev, které se objevily na modelu 911.

V rámci výročních oslav spojilo Porsche síly s Microsoftem a uvedlo speciální edici Xboxů

Speed Yellow byla poprvé použita v roce 1991 na Porsche 911. A jakkoliv rozhodně není pro introverty, podle Porsche ji mají zákazníci velmi rádi a je tak se značkou pevně spjata.

Ruby Star je legenda, které se přezdívá „ibalginová“. Také pochází z roku 1991 a jezdila jak na 911, tak na modelech 928 a 944. O této růžové se navíc říká, že ji mají rádi i ti, kteří jinak této barvě příliš nefandí.

Poslední barvou v nabídce je také velmi výrazná Riviera Blue. Vyvinuta byla v roce 1994 a na sobě ji vozily modely 911, 928 a 968.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru