porsche-kavovar-1

Je libo kávovar ve tvaru motoru z Porsche? Vyjde na stejné peníze jako ojeté auto

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Super Veloce - 7. 5. 2020


Kdo z vás je zvyklý na každodenní pití kávy, jistě už pronikl do tajů stylových kávovarů. Nejspíš se shodneme na tom, že takový kávovar, který za něco stojí, není moc levná záležitost. Ve chvíli, kdy na něj přidáte logo slavné stuttgartské automobilky, je cena ještě rázem o mnoho vyšší. A nikoho to asi nepřekvapí. Přesně takový kávovar představila firma Super Veloce.

V Super Veloce se kávovary zabývají už nějakou dobu, což by nebylo moc zajímavé, kdyby jejich produkty neměly tvary motorů. A v případě specialitky, kterou si můžete prohlédnout v galerii, jde o inspiraci plochým šestiválcem. Navíc jde o poslední vzduchem chlazený motor Porsche 911, generace 993.

Chcete si koupit kávovar ve tvaru motoru V12 nebo jako boxer od Porsche? Není problém

Nemyslete si, že jde o nějakou lacinou napodobeninu. Stroj je vyroben z hliníku, titanu a chirurgické oceli. Protože je tématem jeho designu jeden z nejslavnějších agregátů automobilového světa, nesmí chybět ani karbonové díly. Jeho rozměry jsou 34 cm na výšku, 42 cm na šířku a 38 cm na délku. Hmotnost je pak poctivých 21 kilogramů.

A teď se dostáváme k tomu, co vám nadšení do nového kávovaru do domácnosti nebo garáže může možná trochu zkazit. V prvé řadě je dobré vědět, že vznikne jen 993 kusů karbonového stroje na kávu, přičemž cena jednoho bude 10 200 eur (275 400 Kč). Až bude vyprodáno, má firma v plánu nabídnout také stříbrnou verzi kávovaru, která bude o něco levnější, konkrétně vyjde na 9390 eur (253 500 Kč).

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru