Co bylo původně banální dopravní nehodou, která „jen“ zablokovala dálnici, se v mžiku stalo bojem o holý život. Tak nějak by se daly popsat záběry z přiloženého videa.

V tom lze vidět záběry z vozidla, jehož posádka měla velké štěstí a jehož řidič zachoval vcelku chladnou hlavu i v doslova horké situaci. Kamera zabírá cisternu stojící v odstavném pruhu, kvůli níž vznikla na dálnici kolona. Podle svědků nevypadala cisterna převážející LPG nijak výrazně porušená, ale opak byl pravdou. Celou dobu z ní zkapalněný ropný plyn unikal.

Když se jeden z řidičů stojící v koloně rozhodl zajet ke kraji za havarovanou cisternu, nemohl tak vůbec tušit, co se stane. V mžiku totiž rozlité LPG zahořelo a způsobilo hotové peklo. Těžko říct, od čeho to celé chytlo. Mohl to být teplý výfuk, mohla to být náhodná jiskřička. Mohlo to být asi cokoliv. Je ale děsivé sledovat auto, které pohltily obrovské plameny. Na videu je také vidět, že posádka jiného auta měla původně tendence ze svého auta utéct, ale naštěstí si to rozmyslela.

Je neuvěřitelné, s jakou silou a rychlostí se oheň začal šířit. Naštěstí při požáru nikdo nepřišel o život, ale několik lidí utrpělo popáleniny a šok. Nejhůře skončil řidič cisterny, který je podle dostupných zpráv popálen asi na 50 % těla.