Skoda-VISION-E-front

Automobilky mají sice v posledním roce a půl spoustu komplikací ve výrobě a musely uzavírat továrny, ale i tak představují stále nové a nové modely. Výjimkou není ani škodovka, která by měla představit menší elektrické SUV. Už teď se spekuluje o jeho názvu.

Přečtěte si také:  Zavede Norsko daně za elektromobily? Každý prodaný elektromobil vyjde stát na více než 600 tisíc korun v podporách

Česká automobilka si totiž zaregistrovala ochrannou známku na jméno Elroq. A právě hned potom se objevily spekulace o tom, čemu tento název bude patřit. A mělo by to být menší elektrické SUV než Enyaq iV. A není se čemu divit. Odpovídá to totiž filozofii značky v rámci označování modelů. Svá SUV totiž pojmenovává s písmenem „Q“ na konci a elektromobily zase s „E“ na začátku.

Česká automobilka připravuje celou plejádu elektromobilů, kterou odstartoval právě relativně velký Enyaq iV. Budou stát na modulární platformě MEB a modelová řada se bude podobat té, kterou bude mít i Volkswagen. A Elroq by měl odpovídat právě malému elektrickému modelu Volkswagen ID.2 (zatím se prodává jen větší ID.3 a ID.4). Německý magazín Automobilwoche už dokonce přišel s informací, že nové elektrické SUV od škodovky se objeví už v roce 2024.

Přečtěte si také:  Renault ukončí výrobu jednoho z nejprodávanějších modelů. Jeho náhrada už je ale známa

Ovšem ve hře je i další jméno, o němž se spekuluje, a to už škodovka jednou používala. Bylo to ale v 80. letech minulého století, kdy ho dostaly škodovky dovážené do Velké Británie. Na internetu se totiž dají najít i spekulace o tom, že by auto mohlo dostat název Estelle, ale to se nám zdá velmi nepravděpodobné.

Přidat komentář