V britském seriálu „Profesionálové“ si zahrály i škodovky

Autor: Pavel Srp - 10. 2. 2018


Možná jste už příliš mladí a britský kriminální televizní seriál s názvem „Profesionálové“ o agentech CI5 neznáte, ale vězte, že ačkoliv se začal natáčet už v sedmdesátých letech minulého století, rozhodně se v něm bylo nač dívat. A mluvím hlavně o autech a o honičkách. Kromě aut ze západní produkce se v něm ale vyskytlo i několik škodovek.

Dva agenti CI5 Raymond Doyle a William Andrew Phillip Bodie v každém díle vyšetřují nějaký zločin a jezdí velmi zajímavým služebním autem. Tím není nic jiného než Ford Capri třetí generace. Také jejich šéf major Cowley používal Ford, byl to nejčastěji sedan Granada. V seriálu navíc nebyla nouze o policejní, ale i automobilové honičky a časté přestřelky. Navíc měl švih, spád i šťávu. Ačkoliv jde o pořádné retro, své diváky by si jistě dokázal najít i dnes.

V seriálu se ale mihlo také několik tuzemských automobilových počinů, přiložené video nám je připomene, navíc je s českým dabingem. Video ukáže tří škodovky. V epizodě 42 s názvem „Únos“ je to britská exportní verze Škoda 120 LS Super Estelle. V epizodách 48 s názvem „Operace Susie a 54, která se jmenuje „Nedotknutelní“, to je vždy zaparkovaná Škoda 110 R.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru