Přiložené video zaujme hlavně fanoušky techniky a moderních technologií. Má bezmála půl hodinky, takže si uvařte dobrou kávu a pojďte se společně s námi podívat na to, jak se vlastně vyrábí nejnovější model stuttgartské značky, elektromobil Porsche Taycan.

Mimochodem, věděli jste, že jde mezi zákazníky o velmi oblíbený model. Automobilka dnes eviduje tolik předobjednávek, kolik ani ve snu nečekala. Je tedy dost pravděpodobné, že se výše můžete podívat na výrobu vycházející hvězdy mezi elektromobily.

Porsche Taycan je vyráběno od 9. září v závodě v Zuffenhausen v Německu, kde pro něj byla postavena zbrusu nová továrna. Auto se tam po celou dobu pohybuje bez zásahu řidiče a ani mnoho dalších lidí se na jeho výrobě nepodílí. Po většinu doby jeho výroby se o něj starají různé stroje, lidé se věnují hlavně kontrole lakování či různých opravdu detailních nedostatků.

Porsche zahajuje s modelem Taycan novou elektrifikovanou éru

A zajímavé je, že když už se kolem vznikajícího elektromobilu pohybují lidé, na videu spolu nepromluví ani slovo. Má to prý důvod. Každý krok výroby je prý navržen a optimalizován tak, aby byl co nejpřesnější. A hovor může narušit koncentraci.