Znáte závodní sérii Stadium Super Trucks? Jestli ne, tak to teď společně s námi napravíte a garantujeme vám, že nic zábavnějšího a napínavějšího jste dlouho neviděli! Jde o závody, které odstartovaly v Austrálii v roce 2013 a jejich otcem je bývalý jezdec Nascar Robby Gordon. Jsou to závody naladěných pick-upů. Trať je úzká, klikatá a hlavně ozvláštněná speciálními skokanskými můstky.

Zapomeňte na Formuli 1, to pravé závodění jsou Stadium SUPER Trucks

Na první pohled to možná vypadá, že jde jen o to přežít, ale jezdci se kromě toho perou o každý metr dráhy a setinu sekundy v čase. A jakkoliv se u záznamů z těchto závodů báječně bavíme, něco nám říká, že jezdci musí být velkými profesionály. Vždyť vyskočit v plné rychlosti i několik metrů do vzduchu, dopadnout, pokračovat v jízdě a udržet ta mamutí auta v tempu i směru, musí být hodně náročné.

Za volant se rozhodně nemůže posadit jen tak někdo. To ukazuje i záznam závodu Gold Coast 600, který se jel minulý víkend. Za volantem vedoucího auta seděl Toby Price, který ale na chvilku ztratil nad autem kontrolu a přední částí naboural do svodidel. Ačkoliv to nebyl žádný decentní ťukanec, Toby se nenechal rozhodit, a po nárazu a smyku auto bravurně srovnal znovu do správného směru a pokračoval v jízdě. A při tom všem si dokonce udržel tu vedoucí pozici! Nakonec ale dojel až na šestém místě, ale díky své šikovnosti se stal hrdinou závodu.