Jaguar Land Rover podporuje elektrifikaci, ale i „pořádné“ benzinové motory

Autor: Tisková zpráva - 13. 9. 2017


Společnost Jaguar Land Rover představila závodní vůz I-PACE, který bude soutěžit v průkopnické sérii závodů. Podpoří tak mistrovství světa FIA Formula E v roce 2018.

„Technologie, kterou vyvíjíme na okruhu, nám umožňuje dodávat našim zákazníkům zábavné elektrické vozy. Tempo změn je rychlé. Od roku 2020 bude každé nové vozidlo Jaguar Land Rover elektrifikováno. Zákazníci si budou moci vybrat z elektrické baterie, plug-in hybridu nebo mild hybridu, stejně jako z čistě benzínových a vznětových motorů. Mobilita budoucnosti nebude vůbec nudná. Naše výrobky budou mít vášeň a emoce, stejně jako budou osobité, žádoucí a schopné, jako byly vždy a navíc vyčnívají z davu,“ řekl Dr Ralf Speth, CEO, Jaguar Land Rover.

Na autosalonu ve Frankfurtu se představil nový Land Rover Discovery SVX. Tento model posouvá všestrannost páté generace modelu Discovery na novou úroveň díky dalšímu vylepšení terénních schopností. Vůz bude nabízen výhradně s kompresorem přeplňovaným zážehovým osmiválcem naladěným na maximální výkon 525 koní. Spolu s verzí SVX přichází nově do nabídky pro Discovery systém Hydraulic Active Roll Control (H-ARC). Ten zvyšuje zdvih kol a vylepšuje stabilizaci karoserie. To zajišťuje extrémní trakci při jízdě terénem a zároveň snižuje naklánění karoserie pro klidnou jízdu po silnici. LR Discovery SVX bude konstruováný divizí JLR Special Vehicle Operations a dostupný bude pro zákazníky v roce 2018.

Na frankfurtském autosalonu se představí šest vozů od Jaguar Land Roveru. Jde o Land Rover Discovery SVX, Jaguar E-PACE, Jaguar XE Project 8, Jaguar XJR575, závodní vůz Jaguar I-PACE a Jaguar XF Sportbrake.

Modelová řada Discovery doznala několika změn. Prémiové SUV od značky Land Rover je nyní k dispozici s výkonným čtyřválcovým zážehovým motorem Ingenium o výkonu 300 koní. Moderní pohonná jednotka využívá technologii variabilního zdvihu ventilů (CVVL) pro vyšší úspornost a dvojité turbodmychadlo s keramickými ložisky pro hladkou odezvu a snížení tření. Nový motor přenáší točivý moment 400 Nm a emise CO2 se pohybují kolem 219 g/km.

Navíc modely Discovery dostaly nové technologie včetně 12,3palcového integrovaného panelu přístrojů TFT. Panel s vysokým rozlišením poskytuje moderní grafiku, která vytváří dojem 3D ploch s čistým designem. Všechny modely nového Discovery mají systém Touch Pro s moderním 10palcovým dotykovým displejem na středové konzole. Digitální konektivita je zdokonalena zavedením 4G Wi-Fi a poskytuje výbornou rychlost připojení až pro osm mobilních zařízení.

Technologie head-up displeje druhé generace poskytuje plnobarevný displej s rozšířenými funkcemi, kdy promítá informace o pohonu všech kol a informace z navigačního systému na čelní sklo před řidičem. Zároveň je v modelu Discovery poprvé dostupná ionizace kabiny pro lepší kvalitu vzduchu.

Nejnovější prodejní údaje společnosti Jaguar Land Rover (aktuální k 31. srpnu 2017) ukazují pozitivní reakci zákazníku na inovativní produktové portfolio.

Maloobchodní tržby v tomto kalendářním roce rostly o 8 % v porovnání s rokem 2016. Nárůst byl způsoben téměř dvojnásobnými prodeji modelu Jaguar F-PACE. Stále je zde silná poptávka po zavedených modelech, jako je vlajková loď Range Rover (nárůst prodejů o 11 %) nebo modelech jako je například Jaguar XFL s dlouhým rozvorem v Číně (zvýšení celosvětového prodeje XF o 15%).

Tržby se v Číně (28 %) a Severní Americe (13 %) zvýšily meziročně, zatímco v Evropě a ve Velké Británii zůstaly stabilní (o 1 %, resp. 4 %).

V roce 2017/18 plánuje společnost Jaguar Land Rover investovat více než 4 miliardy liber do nových produktů, technologií a zvyšování výrobní kapacity.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru