Svět je plný bizarností, nad kterými kroutíme hlavou. Jednou z nich je také projekt izraelského letiště Ben Gurion Airport. Jméno letiště dostalo po prvním izraelském premiérovi a stejně jako jeho práce, která bez přestávky trvala 13 let, je i letiště opravdu velkolepé. A nejinak je tomu i s jejich projektem „digitálních hodin“. Ty jsou totiž složeny z reálných aut bílé barvy, které postupně obsluhuje celá řada lidí.

Škoda Octavia RS iV oficiálně ohlášena, ale také se zcela neoficiálně (a nechtěně) kompletně ukázala

Videa, která tuto zvláštnost zachycují, bohužel nemají anglické titulky, ale něco málo se nám podařilo zjistit. Uvnitř jedné z hal letiště je malý model těchto hodin, který simuluje to, co se děje v hale kousek vedle. V té už jsou hodiny v životní velikosti, což znamená, že jsou tvořeny desítkami aut především evropské produkce. Nejčastěji vidíme Škody Octavia, ale zahlédnout lze i několik Fordů Focus, Opelů Astra a další. Většina pak má rumunské registrační značky.

Všechna ta auta svým postavením neustále ukazují reálný čas. Ve všech jsou řidiči a na ploše se kolem nich pohybují další desítky lidí, většinou s praporky. Ti pak mají na povel změnu času, tedy přeparkování aut. Na internetu kolují fámy, že jde o reklamní projekt tamního zastoupení značky Škoda, ale upřímně přiznáme, že to se nám moc nezdá. Pokud by to tak bylo, nestály by v jednotlivých číslicích Fordy nebo Opely. Škoda by zapojila výhradně své modely.

Celý projekt navíc běží už řadu měsíců a tak je možné, že jde prostě jen o zajímavost vytvořenou letištěm pro cestující. Byli jste na letišti Ben Gurion, A viděli jste tuhle zajímavost? Dejte nám vědět!