S dopravními nehodami máme všichni spojené hlavně policisty, případně záchranáře. Neodmyslitelně k nim ale patří také hasiči, bez kterých by při některých nehodách zdravotníci neměli koho zachraňovat. Jsou to totiž právě hasiči, kteří jsou schopni dostat zraněné z vraků aut, často navíc v rekordním čase. Jak ale ukazuje video ze zásahu u vážné nehody, při které jedna osoba bohužel zemřela, jsou často k ruce zdravotníkům a pomáhají, kde to jen jde.

Tragická nehoda

K nehodě, jejíž následky by se bez zásahu hasičské techniky neobešly, došlo ve čtvrtek 11. března na Frýdeckomístecku. Policisté příčiny nehody ještě vyšetřují, ale je jasné, že 77letá seniorka ve svém peugeotu přejela nepochopitelně do protisměru, kde ale zrovna v tu chvíli jela 28letá řidička v audi.

Obě řidičky skončily v péči lékařů s poměrně vážnými zraněními. Seniorka ani kvůli svému stavu nemohla podstoupit test na přítomnost alkoholu. U druhé řidičky vyšel negativně. Na místě bohužel zemřela 76letá spolujezdkyně z peugeotu. Policisté v tuto chvíli řeší, proč do protisměru přejela a pracují i s verzí, že se seniorce udělalo špatně.

Přečtěte si také:  Hasiči upozorňují na špatné parkování. Nejsou odtahovka!

Hasičům to můžeme ulehčit

Pamatujte, že záchranářskou uličku netvoříme jen pro policejní auta, ale i pro velké cisterny hasičů. Proto by vždy měla být co nejširší je to možné. Před hasičským autem jedoucím na maják nezmatkujte, nikdy také, byť s dobrým úmyslem, nebrzděte. Těžká hasičská auta opravdu nezastaví na pár metrech a takové i nechtěné vybrzdění by mohlo vést k nehodě.

Při parkování pamatujte, že hasičská technika potřebuje na průjezd alespoň tři metry. Raději zaparkujte dál, ale o to bezpečněji. Nikdy pak neparkujte na nástupních plochách pro požární techniku, přímo před vstupem do domů nebo okolo nadzemních či podzemních hydrantů.