Celosvětový nedostatek čipů potřebných do aut způsobuje velké problémy jak automobilkám, tak samozřejmě zákazníkům. Ti musí na objednaná auta čekat dlouhé měsíce, výjimkou není čekací doba i rok. Automobilky pak musely odstavit výrobu některých modelů, ty vyrobené, kterým ale chybí čipy, pak odstavují na obrovská parkoviště, kde musí čekat. Problém se táhne už řadu měsíců a podle některých odborníků se promítne i do roku 2022.

Přečtěte si také:  Automobilový průmysl se bude potýkat s nedostatkem čipů až do konce roku

Jednou se značek, která má s čipy problémy, je i Volkswagen. Jeho brazilské zastoupení se ale rozhodlo, že vyrobená auta nenechá někde stát a raději je zákazníkům prodá. Se slevou, bez rádia a infotainmentu. Vypadá to zvláštně, ale tento krok má vlastně logiku. Auta postavená ladem na parkovišti neprospějí nikomu. 

K tomuto kroku přistoupilo brazilské zastoupení značky u malého městského modelu Fox. Jakkoliv je kabeláž k infotainmentu v autě připravena, nechybí dokonce ani reproduktory, samotný displej systému a tedy i rádia chybí. Místo něj je umístěn ne moc hezky vyhlížející plastový překryt.

Přečtěte si také:  Škodovka kvůli nedostatku čipů ruší směny. Zaměstnancům také dovolila sundat roušky

Designově je to takový návrat do devadesátek, kdy ještě žádné infotainmenty neexistovaly. 6,5palcový displej si podle tamního zastoupení značky mohou zákazníci nahradit klasickým rádiem nebo displejem z nabídky příslušenství, což by jim měli nabízet přímo prodejci. Žádné svolávání prodaných modelů Fox bez infotainmentu pro jeho dodatečnou instalaci není v plánu. Model Fox, který jezdí na platformě, jakou měla první generace Škody Fabia, bude za pár měsíců končit. A tak se značce nevyplatí řešit svolávání či auta odstavovat a čekat s nimi na dodání čipů a tedy montáž displeje.

Přidat komentář